۷۱ درصد زندانیان خراسان شمالی دیپلم و زیر دیپلم هستند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: اینک ۷۱ درصد زندانیان این استان مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم دارند که جرم ۷۶ درصد آنها هم سرقت و یا مواد مخدر است.

به گزارش ایرنا عبدالرحیم گرجی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس اداره زندان شیروان اظهار داشت: همچنین یک درصد از زندانیان دارای مدرک دکتری و فوق لیسانس، ۲ درصد لیسانس و سه درصد فوق دیپلم هستند.

وی با بیان اینکه با نجات دادن زندانیان از زندان جامعه نجات می یابد گفت: در کل استان از ۷۱۴ نفر زندانی که طرح غربالگری انجام شده، ۹۱ نفر آزاد می شوند که این یکی از اتفاقات خوب است.

وی گفت: بیشترین میانگین سن زندانیان استان ۴۵-۲۶ سال است که نباید اجازه بدهیم پای جوانان به داخل زندان باز شود.

گرجی افزود: باید کلاس های حرفه آموزی و سوادآموزی بیشتر فعال شوند تا شاهد کاهش زندانیان و ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی باشیم.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی با اشاره به اینکه ۶۹ درصد زندانیان متاهل هستند گفت: در ایام کرونا تمامی کارکنان زندان های استان زحمات فراوانی کشیده اند که از تک تک آنان با توجه به وظیفه خطیرشان قدردانی می شود.

امام جمعه شیروان هم با بیان اینکه برنامه زندان زدایی برنامه خوبی است، گفت: برای بازدارندگی از جرم باید محیط زندان به کارگاه آموزشی و زندگی تبدیل شود.

حجت الاسلام حسین تکمیلی همچنین با بیان اینکه برخی از زندانیان که افرادی آبرومند بوده اما به علت مشکلات اقتصادی محبوس هستند، گفت: باید برای آزادی آنان با حفظ عزت و آبروی این افراد تلاش کرد.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

در پایان این مراسم با قدردانی و تشکر از رمضانعلی سیدآبادی، رییس قبلی اداره زندان شیروان، محمد جهاندار به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها