ورزشکاران چهارمحال و بختیاری دارای شانس سهمیه المپیک حمایت می‌شوند

شهرکرد-ایرنا-معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به تشکیل کارگروهی برای تدوین برنامه حمایتی از ورزشکاران برتر استان گفت: اولویت حمایت‌های مالی و معنوی با ورزشکارانی است که احتمال کسب سهمیه ورودی و یا مدال در مسابقات آسیایی و المپیک توکیو برخوردار باشند.

علی تشنیزی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در مرحله نخست این برنامه، تعدادی از ورزشکاران برتر استان در رشته‌های مختلف ورزشی شناسایی ‌شده‌اند، افزود: در نخستین گام، ارائه بسته‌های حمایتی و کمک به بهبود شرایط آنها برای حضور در رقابت‌های انتخابی و کسب سهمیه ورودی مسابقات بین‌المللی به‌ ویژه المپیک توکیو و رقابت‌های ۲۰۲۲ آسیایی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ۳۰ ورزشکار برتر رشته‌های اسکیت، سه‌گانه، قایقرانی، دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، جودو، کاراته، وزنه‌برداری، کشتی، کاراته و بوکس در فهرست حمایتی این اداره کل قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: در بخش پاراالمپیکی نیز ورزشکاران ۲رشته تیراندازی با کمان و والیبال نشسته بانوان، از این برنامه حمایتی برخوردار خواهند شد.

تشنیزی یادآور شد: هم‌اکنون سه عضو اصلی تیم ملی بسکتبال از ورزشکاران چهارمحال و بختیاری هستند و با وجود آنکه این استان تاکنون چهره‌های ورزشی موفقی را به عرصه قهرمانی کشور معرفی کرده است اما سرانه‌ای که برای حمایت از ورزشکاران برتر این استان اختصاص یافته است بسیار اندک است و جوابگوی نیاز واقعی این دسته از ورزشکاران نیست.

وی حمایت از ورزشکاران را محدود به قبل از مسابقات ندانست و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا از افتخارآفرینان ورزشی که بخشی از عمر خود را برای کسب نشان صرف کرده‌اند در دوران پس از مسابقات نیز از حمایت‌های مادی و معنوی بهره‌مند شوند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری بضاعت این اداره کل برای حمایت از ورزشکاران برتر استان را اندک خواند و تصریح کرد: به زودی در نشست شورای ورزش استان برای جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و حضور حامیان مالی برای همراهی در این طرح برنامه‌ریزی خواهد شد.

تشنیزی یادآور شد: ورزش استان به ویژه در بخش قهرمانی با کمبود اعتبارات مواجه است و باید با توجه به سطح مسابقات برای پرورش مدال‌آوران ورزشی و حمایت از آنان برنامه‌ریزی شود

وی، تهیه برخی تجهیزات ورزشی، پرداخت هزینه‌های رفت‌وآمد و ارائه برنامه‌های تغذیه‌ای و مشاوره را از جمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای حمایت از ورزشکاران شانس کسب سهمیه و مدال در رقابت‌های پیش رو اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۴۸ هزار ورزشکار بیمه‌شده دارد که تعدادی از این ورزشکاران در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ نشان طلا، نقره و برنز در میادین ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha