نانوایی‌های شهرستان خمیر ۲۵۰۰ کیسه کمبود آرد دارند

بندرعباس- ایرنا- فرماندار خمیرگفت:این شهرستان بواسطه مهاجر پذیر و گردشگری بودن تقاضا برای خرید نان زیاد شده و هم اکنون با کمبود ۲ هزار و ۵۰۰ کیسه آرد مواجه است.

میرهاشم خواستار روز دوشنبه در نشست با نمایندگان اداره کل غله و اتحادیه تعاونی‌های روستایی هرمزگان که با حضور بخشداران مرکزی و رویدر و رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه سرانه آرد نانوایی ها در خمیر برای هر نفر حدود هفت کیلوگرم است، این میزان سهمیه جوابگوی نیاز مردم منطقه نیست.

رییس ستاد تنظیم بازار شهرستان خمیر اظهارداشت: ورود بیش از ۱۰ هزار کارگر فصلی و مهاجر بویژه در فصل برداشت گوجه فرنگی از سایر نقاط کشور به این شهرستان، باعث افزایش تقاضای کالاهای اساسی بویژه نان می‌شود.

وی بیان داشت: هم اکنون ۳۵نانوایی در سطح شهر فعالیت دارند که برخی روستاهای شهرستان های مجاور بندرخمیر، نان و سایر نیازهای خود را از مرکز شهرستان تامین می‌کنند.
فرماندار خمیر اظهارداشت: علاوه بر موارد یادشده، سهمیه فعلی آرد شهرستان براساس آمار جمعیتی سال ۹۵ لحاظ شده که در این چند سال جمعیت منطقه افزایش یافته است.
وی گفت: انتظار می‌رود اداره کل غله هرمزگان و اتحادیه تعاونی‌های روستایی علاوه بر اصلاح آمار جمعیت روستایی و سهمیه آرد، نسبت به تخصیص آرد فوق‌العاده در بخش کشاورزی به این شهرستان کمک کند.
شهرستان خمیر با بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۷۵کیلومتری غرب هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha