گردهمایی مجازی شکوفایی و خلاقیت سلول های بنیادی کشور درالبرز آغاز شد

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: چهارمین گردهمایی مجازی شکوفایی و خلاقیت سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در البرز آغاز شد.

سالار قاسمی روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: مرحله نخست پیش رویداد کشوری سومین دوره مسابقات سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی  نیز با رویکرد آموزشی دراین استان فعالیت خود را آغاز کرد.

این برنامه ها در پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج در راستای تحقق رسالت قطب کشوری درترویج وآموزش علوم وفناوری سلول های بنیادی، برقراری عدالت آموزشی برای همه دانش آموزان علاقمند و ایجاد آمادگی برای شرکت در مسابقه کشوری این فناوری اجرایی شده است.

قاسمی، گرایش این برنامه آموزشی را جام سلول های بنیادی، مقاله علمی پژوهشی و مقاله علمی ترویجی با خلق ایده نو برای گروه هدف دانش آموزان اول و دوم متوسطه ویژه پایه هشتم تا دوازدهم، تدوین کتاب مصوربا موضوع سلول های بنیادی در سال ۲۰۵۰ برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی ومتوسطه اول و انیمیشن برای دانش آموزان متوسطه به ویژه هنرستان ها ذکرکرد.

وی بیان داشت: آشنایی با سلول های بنیادی و کاربردهای آن، ایمنی و معرفی دست با وسایل و دستگاه ها،کار با حیوانات آزمایشگاهی استخراج سلول از مغز استخوان ران و کشت سلول، پاساژو شمارش، فریزر و دفریز سلول، IVF و کشت سلول های بنیادی جنینی، مهندسی بافت، آشنایی با نحوه نگارش مقاله علمی، تشریح موضوعات شیوه نامه درگرایش مقاله علمی ترویجی از جمله سرفصل های این برنامه های آموزشی است.

قاسمی یادآورشد: آشنایی با مفهوم سلول های بنیادی با تمرکز برآینده، ویژگی های داستان علمی تخیلی، توصیه های تصویرسازی، ویژگی های یک انیمیشن آموزشی و تشریح موضوعات شیوه نامه درگرایش انیمیشن از دیگر سرفصل های این برنامه کشوری است.

وی ادامه داد: امسال این رویداد مهم برای نخستین بار با بهره گیری از امکانات به روز سامانه شاد، به صورت زنده درکانال قطب کشوری سلول های بنیادی    @stemcellstudent درحال اجرا است.

وی با بیان اینکه این گردهمایی به مدت ۱۴ روز ادامه دارد، اضافه کرد: پیش نیاز این برنامه آموزشی برای دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه به ویژه هنرستان ها  می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگ فت: قطب کشوری سلول های بنیادی و باز شناختی کشور در پژوهش سرای دانش آموزی ناحیه چهار کرج مستقر است.

استان البرز ۴۷۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها