استاندار خراسان شمالی: سپاه برای جبران نداشته‌های استان تلاش می‌کند

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: سپاه برای جبران نداشته‌های استان تلاش می‌کند بطوریکه این نهاد خارج از ماموریت‌ها و مسوولیت‌های اصلی همچون دستگاه اجرایی عمل می‌کند.

محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در برنامه بازدید از طرح‌های سپاه در بجنورد اظهار داشت: سپاه هم اینک نگاه بلندی در خصوص آبادانی و عمرانی استان دارد و این نهاد هر جا که حاکمیت، نظام و مردم نیاز داشته باشند ورود پیدا می کند.

وی در خصوص پیست اسب سواری که توسط سپاه استان در حال ساخت است، گفت: اسب اصیل ترکمن یک ظرفیت و پتانسیل در منطقه است که باید برای توسعه این صنعت ورزشی و گردشگری تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: این مجموعه قرار است در  سه فاز اجرایی شود.

در استان خراسان شمالی سه هزار سر اسب وجود دارد که هزار سر آن اسب اصیل ترکمن است.

اسب اصیل ترکمن از قدیم‌ترین نژادهای اسب دنیا است که استقامت بالایی داشته و ذخیره ژنتیکی بسیار خوبی برای کشور محسوب می شود.

منطقه مرزی و ترکمن نشین جرگلان در شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی با هزار راس اسب، خاستگاه ناب‌ترین نژاد اسب ترکمن شناخته می شود.  

شجاعی در خصوص مجموعه ورزشی آبی که در دهکده مقاومت سپاه راه اندازی شده است افزود: هم اینک این طرح بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش بر توسعه زیر ساخت ها در حوزه بهداشت و درمان استان تاکید کرد و افزود: در بخش های مختلف حوزه بهداشت و درمان از جمله اورژانس، حوزه های تخصصی کمبودهایی داریم که باید برای ارتقای آن تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه سپاه در حوزه سازندگی در بخش های مختلف و ارائه خدمات ورود پیدا کرده است گفت: از دستگاه های اجرایی نیز می خواهیم سپاه را در اجرای طرح ها  کمک کنند.

 فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی نیز گفت: با توجه به اینکه در این استان هزار راس اسب اصیل ترکمن داریم توسعه صنعت اسب از ضرورت ها است.

سردار ابوالقاسم چمن افزود: پرورش اسب اصیل ترکمن و استفاده از این ظرفیت یکی از مشکلات استان است که نیاز به ساماندهی دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه پیست اسب سواری در بجنورد ایجاد خواهد شد افزود: برای راه اندازی این مجموعه در فازهای مختلف ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که با اجرایی شدن آن اشتغالزایی خوب برای جوانان خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ارائه خدمات بهداشت و درمان نیز تاکید کرد و افزود: مرکز جراحی محدود حضرت جواد الائمه (ع) به بیمارستان ۶۴ تخت خوابی ارتقا خواهد یافت که این امر در سفر رهبری معظم انقلاب به استان نیز مصوب شده بود.

چمن اعتبار کلی مورد نیاز برای این بیمارستان را ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این مرکز درمانی در فازهای مختلف راه اندازی می شود که هم اینک فاز ۲ آن در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیز یکی از نیازهای اصلی استان است افزود: این مجموعه نیز در طبقات مختلف ویژه بانوان و آقایان ساخته شده است که تلاش می کنیم تا اسفند ماه  سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد، برای ساخت این طرح با احتساب تجهیزات تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

چمن در خصوص مجموعه آبی درمانی در دهکده مقاومت نیز گفت: کلنگ ساخت این مجموعه در سال ۹۶ با ۱۶ میلیارد ریال به زمین زده شد و تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود در سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی کل اعتبار هزینه شده برای این مجموعه را ۱۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این طرح در زیر بنای سه هزار و ۶۰۰ متر مربع در بخش های مختلف ساخته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها