۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 84230069
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

امیری: امیدواریم مجلس لایحه بودجه را هر چه زودتر نهایی کند

تهران-ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری با تشریح رویکردهای دولت در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: امیدواریم هر چه زودتر بودجه سال ۱۴۰۰ نهایی شود تا دولت هم بتواند بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بودجه را تهیه، تنظیم و ابلاغ کند.

به گزارش ایرنا،‌حسینعلی امیری روز دوشنبه در آیین‌ بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان رباط کریم درباره ارائه لایحه اصلاحی بودجه به مجلس اظهار کرد: مردم در جریان هستند که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس دچار چه سرنوشتی شد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری ادامه داد: از جهت آیین‌نامه‌ای اختلاف نظر حقوقی میان دولت و مجلس وجود داشت که دولت در نامه رسمی نظر خود را به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. اما از آنجایی که به هر حال کشور نباید سال آینده خدای ناکرده فاقد قانون بودجه باشد و بودجه مهمترین سند مالی سال آینده کشور است، آقای رییس‌جمهوری توصیه کرد با اعلام مواضع حقوقی دولت، با نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراهی و همدلی شود تا به یک فصل مشترک درباره لایحه و قانون بودجه ۱۴۰۰ برسیم.

امیری ادامه داد: در جلسه گذشته دولت و در جلسه ستاد اقتصادی روز گذشته و جلسه دیشب دولت، بحث‌های مربوط به بودجه ۱۴۰۰ مفصلاً بحث شد و دولت اصلاحات لایحه را دیشب نهایی کرد و امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

وی اضافه کرد: اصلاحات به نحوی اعمال شد که کالاهای اساسی برای مردم در دسترس قرار بگیرد، دارو از ارز ترجیحی استفاده شود، درآمدهای مالیاتی، درآمدهای قابل وصول باشد که به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر، کسبه خرد و کوچک فشار وارد نشود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: به هر حال همه می دانیم که کرونا اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داد، کشور ما هم مستثنی از کرونا نبود و نیست و خیلی‌ها به‌دلیل کرونا مشاغل‌شان با تهدید و یا با مشکل مواجه شد و یا حتی تعدادی مشاغل شان را از دست دادند.

امیری گفت: بنابراین با نظر کارشناسان و متخصصان مربوطه و در نهایت در ستاد اقتصادی دولت، و دیشب هم در کل دولت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اصطلاحاتی که مدنظر بود اعمال و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

 وی خاطرنشان کرد: این اصلاحات با رویکردهایی مانند اینکه مردم دچار مشکل نشوند، بودجه تورم‌زا نباشد و گرانی به دنبال نداشته باشد، بودجه آینده فعالان اقتصادی را با ابهام مواجه نکند، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی با ارز ترجیحی در اختیار مردم قرار بگیرند، دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار مردم قرار بگیرد، اعمال و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه به‌نظرم فردا در صحن علنی این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: امیدواریم با تفاهم و همدلی که آقای رییس‌جمهوری هم در دولت خیلی روی آن تاکید کردند و با عنایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چه زودتر بودجه سال ۱۴۰۰ نهایی شود تا دولت هم بتواند بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بودجه را تهیه، تنظیم و ابلاغ کند تا از اول سال ۱۴۰۰ بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی اجرایی شود.

امیری درباره تعداد پروژه‌های کمتر توسعه‌یافته و میزان اعتبار این طرح‌ها و مزایای آن برای این مناطق تصریح کرد: افتتاح پروژه‌های امروز ادامه پروژه‌های دهه مبارک فجر است و خوشبختانه در شهرستان رباط کریم کارهای قابل توجهی انجام گرفته است. 

وی یکی از برنامه‌های اساسی دولت را بحث ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: در شهرستان رباط کریم خوشبختانه نسبت به سهمیه‌ اشتغالی که تعیین کرده‌اند ۲۰ درصد هم جذب بیشتری داشته‌اند و در واقع ۲۰ درصد جلوتر هستند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه پروژه‌های متنوع و متعددی در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان رباط کریم داشتیم و امروز ۳۳ پروژه با مبلغی بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: بخشی از پروژه‌های افتتاحیه امروز در شهرک لشکر ارتش و مربوط به پروژه‌های رفاهی بود که کار قابل تقدیر و تحسینی است به ویژه اینکه اهالی این شهرک خانواده نظامیان هستند که غالباً هم غیربومی هستند.

امیری با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح یا شروع عملیات اجرایی پروژه‌های فرهنگی هستیم، تصریح کرد: یکی از کارهای خیلی خوبی که مسئولین شهرستان استان تهران انجام دادند این این است که بیشتر این پروژه‌ها را در مناطق کمترتوسعه یافته قرار دادند که طبیعتا در جهت عدالت اجتماعی و بهره‌مندی همه مردم از امکانات برابر، کار ارزشمند و قابل تقدیر و تحسینی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha