هوای اشتهارد و نظرآباد برای گروه های حساس ناسالم شد

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که کیفیت هوای شهرستان های اشتهارد و نظرآباد در این استان برای گروه های حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

فردین حکیمی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آخرین داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان البرز، شاخص بر خط کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در ایستگاه های اشتهارد و نظرآباد به ترتیب ۱۰۷ و ۱۱۸ را نشان می دهد که نشان  دهنده قرار گرفتن وضع کیفی هوای این مناطق در محدوده هشدار می باشد.

وی افزود: همچنین بر اساس همین داده ها، شاخص آلودگی در ایستگاه های گلسار، فردیس، ساوجبلاغ و متروی کرج به ترتیب ۱۰۰، ۹۸، ۹۲ و ۷۵ می باشد که نشان دهنده سالم بودن کیفیت هوا در این مناطق می باشد.

حکیمی توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علایم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماریهای قلبی،ریوی افراد مبتلا به این بیماری ها، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

آرش بهاروند احمدی مدیرکل هواشناسی البرز نیز امروز اعلام کرد که طی امروز و فردا افزایش آلودگی هوا در سطح استان پیش بینی می شود که از روز چهارشنبه  تا آخر هفته هوا سالم خواهد بود.

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در تمام شهرستان های استان به جز طالقان مستقر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =