۴.۵ میلیون تن کالا  دربندر شهید رجایی تخلیه وبارگیری شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادرو دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه بهمن ماه امسال ۴ میلیون ۵۰۰ هزار تن انواع کالا با استفاده از ۶۳ کیلومتر خطوط ریلی در بندرشهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.

علی رضا محمدی کرجی ران  روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: این کالاها شامل سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن صادراتی و یک میلیون تن وارداتی به صورت فله ای، کانتینری، حمل کیسه ای، پالت و حمل مواد نفتی و روغنی  بوده است.

وی، ماه های منتهی به پایان سال را زمانهای پررونق جابه جایی از طریق ناوگان ریلی دانست و افزود: در پنج‌ماهه(مهر، آبان،  آذر، دی و بهمن) به شکل تجمیع شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آمارها رشد ۶۱ درصدی را نشان می دهند که نمودارها بیان گر رشد صعودی در این بخش است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: یکی از راهبردهای مهم  این اداره کل توسعه فعالیتها و جابجایی کالا ازطریق ریل بوده که ایجاد خطوط جدید و بازسازی و نوسازی خطوطی قدیمی مهم ترین اقداماتی است که حول این  محور در بندر شهید رجایی  به انجام رسید.
به گفته محمدی وی، درحال حاضر۱۲ محوطه اختصاصی ریلی بخش غیر دولتی در بندرشهید رجایی فعال می باشد که جابه جایی انواع این کالاها از طریق خطوط ریلی فرعی متصل به خطوط ریلی سراسری جابجا می شود.

مجتمع بندری شهید رجایی دارای ۶۳ کیلومتر خطوط ریلی برای تخلیه و بارگیری کالا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha