حال دریافت‌کنندگان واکسن کرونا در خراسان شمالی مساعد است

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: حال عمومی همه افرادی که در این استان واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» روسی را دریافت کرده بودند خوب است و هیچکدام عارضه جدی نداشته‌اند.

دکتر افشین دلشاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: البته همان طور که انتظار می رفت در دریافت کنندگان این واکسن علائمی مانند سرماخوردگی ظاهر شده است.  

وی افزود: در نخستین مرحله ۶۰ دوز واکسن کرونا به استان اختصاص یافت که مرحله اول واکسیناسیون کووید ۱۹ نیز هفته گذشته در بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد هم زمان با سراسر کشور انجام شد.

وی با بیان کارکنان بخش آی سی یوی بیمارستان به دلیل تماس مداوم با مبتلایان به کرونا، در اولویت تزریق واکسن قرار داشتند، گفت: پس از این افراد، واکسیناسیون تمام کارکنان بخش بهداشت و درمان و سپس افراد مسن، بیماران خاص و افرادی که بیماری زمینه ای دارند واکسن دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا در ۲ نوبت تزریق خواهد شد، اظهار داشت: افرادی که در مرحله نخست واکسن دریافت کرده اند بعد از ۲۱ روز دوز بعدی آن را دریافت می کنند.

دکتر دلشاد با بیان اینکه شهروندان از مراجعه به مراکز درمانی برای دریافت واکسن خودداری کنند، اظهار داشت: واکسیناسیون تمامی افراد به تدریج با ورود واکسن کووید ۱۹ به استان انجام می شود بنابراین از مردم می خواهیم برای دریافت واکسن به بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی مراجعه نکنند.

نخستین داوطلب دریافت واکسن کرونا در خراسان شمالی، دکتر بیوک مرادخانی، فوق تخصص ریه بود.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha