افراد بومی در انجام مصاحبه‌های استخدامی در اولویت قرار گیرند

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در بازدید از روند مراجعه و مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله کتبی هشتمین آزمون فراگیر استخدامی استانداری، فرمانداری ها و بخشداری های استان تاکید کرد: در انجام مصاحبه‌های استخدامی و رفتاری باید افراد بومی آن منطقه در اولویت قرار گیرند.

نازنین شیبانی تذرجی روز دوشنبه در این بازدید همچنین بر لزوم انتخاب هرچه بهتر نیروهای اصلح و شایسته برای پست‌های مورد نیاز در دستگاه های یادشده و رعایت هرچه بیشتر عدالت تاکید کرد.
وی اظهارامیدواری کرد: با ورود نیروهای تازه‌نفس و کارآمد جدید، این مجموعه بتواند بیش از پیش در کسب موفقیت‌ها و دستیابی به اهداف تعیین شده، موفق باشد.
معاون استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: افرادی که نتوانسته اند در موعد مقرر  مدارک خود را تحویل دهند و یا برای اخذ گواهی های مورد نیاز از دستگاه های ذیربط نیاز به زمان بیشتری نسبت به تاریخ تعیین شده برای مراجعه دارند، می‌توانند در روز های سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری از ساعت هشت صبح تا ۱۴ ظهر نسبت به تحویل و تکمیل مدارک خود اقدام نمایند.
وی بیان داشت: داوطلبان می‌توانند براساس جدول زمان‌بندی و تاریخ و ساعت مشخص شده در پرتال استانداری هرمزگان، برای ارائه مدارک لازم به واحد ارتباطات مردمی (سامد) واقع در میدان فرودگاه بندرعباس مراجعه کنند.
معاون توسعه مدیریت  منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: مراجعه نکردن و تحویل ندادن مدارک توسط داوطلب در مهلت مقرر به منزله انصراف از سایر مراحل استخدامی تلقی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان به همراه مدیرکل امور اداری و مالی و مدیر کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری، از محل مراجعه داوطلبان و مصاحبه با پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون مذکور در بخش‌های مربوطه، دیدن کرد و از نزدیک در جریان نحوه برگزاری این پذیرش ها قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha