۷۴ راس دام قاچاق در بخش مرزی سومار قصرشیرین کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی سومار از توابع شهرستان گیلانغرب از کشف ۷۴ راس دام قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال توسط مرزبانان هنگ مرزی این بخش خبر داد.

سرهنگ غلامرضا فتحی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای حفظ و حراست از نوار مرزی و مبارزه قاطع با قاچاقچیان احشام، مرزبانان این هنگ مرزی شب گذشته با اجرای گشت و کمین هدفمند حین پایش نوار مرزی توانستند تعداد ۷۴ راس احشام را حین خروج از نوار مرز کشف کنند.

وی اظهار داشت: قاچاقچیان به محض ورود ماموران با استفاده از موقعیت جغرافیایی منطقه متواری شده و پرونده دام های مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شد.

فرمانده هنگ مرزی سومار گفت: پدیده قاچاق باعث کار افتادن چرخ های تولید و صنعت و در نهایت خروج ارز و رکود اقتصادی در مملکت می‌شود.

سرهنگ فتحی زاده افزود: مرزداران این هنگ با پوشش شبانه‌روزی و فعال کردن منابع خبری و رصد هرگونه تحرکی در تلاشند تا فضای ناامنی را برای قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی ایجاد کنند.

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها