ثبت احوال نقش مهمی در سلامت انتخابات دارد

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست فرمانداری سلسله گفت: ثبت‌احوال با ارائه آمار دقیق تعداد واجدان شرایط رای گیری نقش مهمی در سلامت انتخابات دارد.

به گزارش ایرنا مرتضی مهدوی کیا روز دوشنبه در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی اظهار داشت: باتوجه به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، ثبت به موقع وقایع حیاتی و احصای نرخ بازه رشد جمعیت از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی عنوان کرد: همچنین داشتن آمار و اطلاعات از وضعیت جامعه بر اساس وقایع چهارگانه ازدواج، فوت، طلاق و موالید در شناسایی بهتر شرایط اجتماعی و برنامه ریزی های کلان حائز اهمیت است. 

رئیس شبکه بهداشت و درمان سلسله نیز با اشاره به ثبت ۲۵۹ مورد مرگ در این شهرستان طی سال ۹۸ اظهار داشت:  ۹ ماهه نخست امسال، این رقم به ۲۷۷ نفر افزایش یافته و بیماری های قلبی و عروقی مهمترین علت این مرگ و میرها بوده است. 

حمزه حسنی با اشاره به ثبت یکهزار و ۲۱۶ مورد ولادت در سلسله طی پارسال عنوان کرد: این رقم ۹ ماهه نخست امسال ۸۵۵ مورد ثبت شد.

وی با اشاره به ثبت یکهزار و ۶۲ مورد مهاجرت به شهرستان در این ۹ ماهه، افزود: یکهزار و ۴۶۲ مورد خروج هم به ثبت رسیده که در مقایسه با سال گذشته که ۲ هزار و ۸۴۰ نفر ورود و سه هزار و ۹۴۲ نفر خروج به ثبت رسیده است شاهد کاهش آمار در این بخش بوده ایم. 

شهرستان سلسله با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها