زنجان رتبه نخست گروه ب ورزش‌های همگانی را به دست آورد

زنجان - ایرنا - معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی وزارت ورزش و جوانان، زنجان رتبه نخست "گروه ب" در حوزه توسعه ورزش‌های همگانی کشور را کسب کرد.

محمدعلی حمزه پور، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این ارزیابی ها، ورزش همگانی استان زنجان با کسب ۹۲ امتیاز توانست از رقبای خود در "گروه ب" پیشی بگیرد که این درخور تحسین و توجه است.

وی اظهار داشت: روزیکشنبه در جلسه‌ای که به صورت وبینار و با حضور حمید بنی‌تمیم مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و معاونین ورزش و روئسای گروه های ورزشی همگانی ادارات کل ورزش و جوانان، برگزار شد امتیاز و کسب رتبه گروه های "اول، دوم و سوم" ورزش های همگانی استان‌ها اعلام شد.

حمزه پور، از عملکرد این اداره کل و هیات ورزش‌های همگانی استان زنجان ابراز رضایت و خرسندی کرد و افزود: این ارزیابی‌ها بر اساس اجرای برنامه‌های مختلف ازجمله همایش ها، جشنواره ها، المپیادهای همگانی، ورزش صبحگاهی و عصرگاهی، انعقاد تفاهمنامه همکاری با دستگاه ها و دوره های آموزشی همگانی، صورت گرفته است.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: پارسال قریب ۳۰ درصد مردم زنجان در عرصه ورزش های همگانی فعال بودند اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلا علاقه مندان به ورزش های همگانی در حد پایینی قرار گرفت.   

حمزه پور با بیان اینکه آمادگی جسمانی، نرمش، پیاده روی، کوه پیمایی و دوچرخه سواری ازجمله ورزش های همگانی این استان است، افزود: از میان برداشتن فقر حرکتی و بالابردن سطح تحرک در افراد از اهداف اصلی در ورزش های همگانی است.

وی اظهار داشت: برای سوق دادن عموم مردم به سمت ورزش، نیاز به فرهنگ سازی از طریق رسانه ها و راه اندازی پویش های آگاهی بخشی است که این اداره کل و هیات ورزش های همگانی این استان برای عینیت بخشیدن به این موضوع، تلاش وافر می کنند.

حمزه پور تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان قصد دارد با اجرای طرح پژوهشی، میزان گرایش مردم این استان به امر مهم ورزش را مورد سنجش قرار داده و همچنین موانع بر سر راه ورزش های همگانی را مورد بررسی قرار دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها