شبح کرونا بر سر وزنه‌برداری ایران

تهران- ایرنا- تست کرونا «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران مثبت شد و برهمین اساس همه ملی‌پوشان حاضر در اردوی تیم ملی در اهواز باید تست کرونا بدهند.

به گزارش ایرنا، اردوی تیم ملی وزنه‌برداری از ۱۹ دی در شهر اهواز آغاز و روز گذشته (۲۶ بهمن) به پایان رسید.

در چند هفته گذشته ملی‌پوشان به طور مستقیم زیر نظر برخواه تمرینات خود را پیگیری و با وی در ارتباط مستقیم داشتند، ارتباطی که ممکن است زمینه را برای شیوع و گسترش ویروس کرونا در میان وزنه‌برداران فراهم کند.

تجربه تلخ ابتلا به کرونا در بین برخی از ورزشکاران و فوت ۲ چهره سرشناس ورزش ایران می‌تواند تلنگری برای ورزشکاران تبدیل شود.  

سلامت ورزشکاران به خصوص در آستانه مسابقات مهمی همچون المپیک و قهرمانی آسیا باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.   در حالی که دستورالعمل‌های بهداشتی و قوانین سخت ستاد ملی مبارزه در کرونا موجب شده بود تا شمار شهرهای قرمز ایران در یک ماه گذشته به صفر برسد اما بعد از تعطیلات هفته پیش اعلام شد که استان خوزستان و هشت شهر آن عملا در شرایط قرمز قرار دارند و یکی از این شهرها اهواز میزبان اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری است. نگه داشتن کادر فنی و وزنه‌برداران در اهواز با وجود شرایط قرمز این سووال را ایجاد خواهد کرد که چرا باید تمرینات ورزشکاران و اردوهای تیم ملی ارجح بر سلامت ورزشکاران باشد و چرا فدراسیون وزنه‌برداری نسبت به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش جدیت لازم را ندارد.  

تیم ملی وزنه‌برداری ایران باید اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور ازبکستان شرکت کند، مسابقاتی که یکی از گزینشی‌های المپیک به شمار خواهد رفت و می‌تواند راه را برای حضور چهار ملی‌پوش (علی داودی، علی هاشمی، سهراب مرادی و کیانوش رستمی)  برای حضور در توکیو هموار کند. اگر قرار باشد اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری همچنان در منطقه پرخطر کرونایی برگزار شود برای حفظ سلامت ورزشکاران و مدال‌آوران باید شرایط و پروتکل‌های سخت در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز ۲۴ بهمن در گفت و گو با ایرنا گفته بود که مطابق با  جدیدترین بررسی‌ها هشت شهر استان خوزستان در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر کرونا قرار گرفتند.

«فرهاد ابول‌نژادیان»  اظهار داشت: هشت شهر اهواز، دزفول، شادگان، آبادان، هویزه، شوشتر، ماهشهر و کارون به حالت قرمز درآمدند. وی افزود: شهرهای  خرمشهر، شوش، امیدیه، سوسنگرد، مسجدسلیمان نارنجی و مابقی شهرستان های خوزستان در وضعیت زرد قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز وضعیت کنونی استان خوزستان از نظر شیوع کرونا را ناگوار و بسیار نگران کننده دانست و اظهار داشت:خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی دارد لذا از عموم مردم تقاضا داریم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha