اهدای کتاب به کتابخانه‌های خور و بیابانک و چند خبر کوتاه

اصفهان - ایرنا - ثبت ۲ وقف و اهدای  بیش از هزار جلد کتاب به  کتابخانه‌های خور وبیابانک، کشف ۱۳۹ کیلو تریاک در دهاقان و کشف  ۹۹ کیلوگرم حشیش در کاشان خبرهای کوتاه امروز استان اصفهان است.

اهدای  بیش از هزار  و ۷۰۰ جلد کتاب به  کتابخانه‌های خور وبیابانک 

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خور و بیابانک گفت: از ابتدای امسال بیش از هزار و ۷۵۲جلد کتاب اهدایی در قالب طرح بحار کتاب انوار دانایی به کتابخانه‌های شهرستان خور و بیابانک اضافه شد.

ام البنین علیخانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه بیش از ۳۹هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان وجود دارد گفت: ۲۰۰جلد گنجینه ارزشمند از کتاب‌های قدیمی با چاپ سنگی و سربی و نسخ خطی، اهدایی استاد حبیب و دوستانش در کتابخانه شهر خور نگهداری می شود.

وی با اشاره به فعالیت چهارکتابخانه نهادی و مشارکتی در این شهرستان با ۲ هزار و ۲۸۸عضو فعال افزود: در این مدت  ۵۰۰ نفر عضو جدید کتابخانه های خوروبیابانک شده اند.

علیخانی گفت: کتابخانه شهدا و مسجدجامع شهر خور، ولایت شهر فرخی و یغمای جندقی از کتابخانه های فعال این شهرستان هستند.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خور و بیابانک  افزود: هم اکنون از مجموع دو هزارعضو فعال در کتابخانه‌های عمومی شهرستان، ۶۰ درصد اعضا خواهران هستند.

کشف ۱۳۹ کیلو تریاک در دهاقان

 فرمانده انتظامی شهرستان  دهاقان  از کشف ۱۳۹ کیلو گرم تریاک در عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ اسماعیل پریشانی " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان  دهاقان  پس از انجام اقداماتی اطلاعاتی مطلع شدند، سوداگران مرگ در حال انتقال محموله ای هستند که وارد عمل شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی های لازم گروهی از ماموران به یکی از محورهای ارتباطی این شهرستان اعزام و خودروی قاچاقچیان را که یک سواری پژو پارس بود شناسایی و متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان  دهاقان  ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۱۳۹ کیلوگرم تریاک که در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود، کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این خصوص ۲ سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

کشف  ۹۹ کیلو گرم در  حشیش کاشان 

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف ۹۹ کیلوگرم حشیش در بازرسی از یک سواری پژو ۴۰۵ و دستگیری یک سوداگر مرگ خبر داد.

سرهنگ  محمدرضا هاشمی فر  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کاشان  با انجام اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه ای در حال انتقال محموله ای افیونی از محور مواصلاتی "کاشان-قم" است که وارد عمل شدند.

وی افزود: یک گروه از ماموران به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند، سواری پژو ۴۰۵ این قاچاقچی را شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه متوقف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در بازرسی از این خودرو ۹۹ کیلو حشیش که در صندوق عقب خودرو و زیر صندلی ها جاساز شده بود، کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در این خصوص یک سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

ثبت ۲ وقف در شهرستان خور و بیابانک

 از ابتدای امسال تا کنون ۲ وقف در شهرستان خور و بیابانک به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه  شهرستان خور و بیابانک  روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: واقفان نیک اندش مهدی ایزدی یک قطعه زمین به مساحت ۲۱۴مترمربع و عباسعلی  رحمانی  پنج  دانگ ازمنزل مسکونی  خود به مساحت ۴۸۱متر مربع را وقف امورخیریه کردند.

مجتبی بابایی ارزش این ۲ موقوفه را  چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بیان کرد و افزود: عواید حاصل از این موقوفه‌ها برای  امور عام المنفعه و هزینه های مسجد امیرالمومنین در شهرهای خور و فرخی وقف شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۵۶۲ موقوفه این شهرستان ۹۵ درصد آنها به زمین های کشاورزی و مجالس روضه خوانی اختصاص دارد که بیش از ۲هزار قطعه اراضی شهرستان وقفی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه  خور و بیابانک از صدور  ۲۰ سند مالکیت تک برگی برای موقوفات این شهرستان خبرداد و گفت:  از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ سند مالکیت تک برگی برای موقوفات  این شهرستان صادر شد.

مجتبی بابایی مساحت این موقوفات را ۱۰ هزار متر مربع بیان کرد و افزود: ارزش ریالی آن بیش از پنج میلیارد ریال است.

 وی هدف اصلی صدور سند برای موقوفه ها را تعیین حدود دقیق و جلوگیری از مشکلات حقوقی این موقوفات برشمرد.

شهرستان خوروبیابانک ۲۵ بقعه و امامزاده، ۱۳۰ مسجد و ۲۹ حسینیه دارد که درآمدهای حاصل از آن در این اماکن هزینه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =