راسکین: ترامپ در دادگاه افکار عمومی مجرم شناخته شد

تهران- ایرنا- به رغم تبرئه شدن ترامپ در مجلس سنا به کمک جمهوریخواهان، رهبر مدیران استیضاح ترامپ گفت: رییس جمهوری پیشین آمریکا در دادگاه افکار عمومی و تاریخ مجرم شناخته شد.

به گزارش ایرنا، شبکه ان بی سی نیوز، جیمی راسکین یکشنبه شب با انتقاد از تلاش جمهوریخواهان برای تبرئه کردن دونالد ترامپ به اتهام حمله به ساختمان کنگره گفت که با این وجود تاریخ رییس جمهوری (ترامپ) را مسئول می‌داند.

راسکین دادگاه استیضاح را موفقیت چشمگیر از نظر تاریخی خواند و خاطرنشان کرد که این دادگاه دارای بیشترین رای محکومیت استیضاح از هر دو حزب در تاریخ آمریکا است.

وی افزود: ما با موفقیت او را تحت پیگرد قانونی قرار دادیم و در دادگاه افکار عمومی و دادگاه تاریخ محکوم کردیم.

راسکین تاکید کرد که ترامپ به وضوح یک مشکل مهم سیاسی برای حزب جمهوری خواه است و تا زمانی که علیه دموکراسی قانون اساسی آمریکا جنگ کند، برای همه ما مشکل است.

سنای آمریکا روز شنبه در محکمه رسیدگی به اتهام دونالد ترامپ که در مجلس نمایندگان استیضاح شده بود، ۵۷ رای برای مجرم بودن و ۴۳ رای برای تبرئه وی داد اما در نهایت به دلیل به حد نصاب نرسیدن قانونی، ترامپ را تبرئه کرد.

ترامپ در سال ۲۰۲۰ هم استیضاح شد اما در محکمه سنا ۵۲ سناتور با مجرم بودن وی موافقت داشتند که در مقایسه با آن، آرای این دوره از دادگاه وی افزایش داشته است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا تنها رئیس جمهوری است که در مدت یکسال، ۲ بار استیضاح و پس از اتمام دوره، پرونده وی در دادگاه سنا مطرح شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha