معترضان فرانسوی: لایحه مخالفت با افراط گرایی دولت بر ضد مسلمانان است

تهران- ایرنا- معترضان فرانسوی با تجمع در پاریس از دولت خواستند تا لایحه ضد افراط گرایی اسلامی را کنار بگذارد زیرا این قانون ضد مسلمانان است و آزادی مذهبی را نادیده می‌گیرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، معترضان روز یکشنبه در پاریس تجمع کردند و خواستار کنار گذاشتن لایحه ریشه کن کردن افراط گرایی اسلامی از طرف دولت فرانسه شدند که به گفته آنها می‌تواند آزادی مذهبی را نادیده بگیرد و همه مسلمانان را به مظنونان احتمالی تبدیل کند.

"زینب بوآبیدی" از حومه پاریس با حضور در این تجمع گفت: اگر فردی یک اقدام وحشتناک انجام ‌داد، شما که نباید به کل جامعه حمله کنید.

بوآبیدی اظهار داشت که به دلیل داشتن نام عرب گاهی اوقات در دانشگاه و در محل کار خود با تبعیض رو به‌رو شده و همچین قوانینی می‌تواند اوضاع را بدتر کند.

گروهی از مسلمانان، ضد نژادپرستی، چپ گرایان، طرفداران فلسطین و سایر گروه‌های فعال روز یکشنبه در حوالی برج ایفل تجمع کرده و خواستار لغو لایحه ضد افراط گرایی اسلامی شدند.

حدود ۱۵۰ نفر از جمله مسلمانان و غیرمسلمانان در این اعتراض مسالمت آمیز شرکت کردند.

این اعتراض در حالی صورت گرفت که نمایندگان فرانسه روز سه شنبه گذشته درمورد پیش نویس این قانون رای گیری کردند که انتظار می‌رود در هر دو مجلس فرانسه تصویب شود.

دولت امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه معتقد است که این لایحه برای محافظت از ارزش های فرانسه مانند برابری جنسیتی، سکولاریسم و ​​جلوگیری از ریشه دار کردن ایده‌های رادیکال و ایجاد خشونت لازم است.

تلاش مکرون برای تصویب این لایحه باعث شده برخی آن را به عنوان یک ترفند سیاسی برای جلب رای دهندگان محافظه کار و راست افراطی پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فرانسه توصیف کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha