اختلافات مقامات بهداشتی آمریکا در بازگشایی مدارس بالا گرفت

تهران- ایرنا- اختلاف نظر در میان مقامات بهداشتی آمریکا درپی در خواست جو بایدن رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در این کشور بالا گرفته است.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا، جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در روز نخست ورود به کاخ سفید دست به ایجاد تغییر در ساختار هماهنگی دولت فدرال درباره کووید۱۹ زد.

او در فرمان اجرایی خود خواهان افزایش واکسن ها، توزیع ماسک و دستکش، گسترش ظرفیت آزمایش، بازگشایی مدارس و موارد دیگر در سراسر دولت شد.

از جمله موضوعاتی که به تازگی میان مقامات بهداشتی آمریکا با توجه به افزایش شیوع مجدد کرونا مطرح شده است، درخواست بایدن برای بازگشایی مدارس است.

دکتر آنتونی فائوچی برجسته ترین متخصص بیماری های عفونی آمریکا در گفت و گو با شبکه ای بی سی نیوز گفت: برای بازگشایی ایمن مدارس نیازمند است که ابتدا طرح های حمایتی دولت به تصویب برسد.

وی  افزود: من فکر می کنم که مدارس واقعاً به منابع بیشتری احتیاج دارند و به همین دلیل است که ما باید ابتدا طرح امداد ملی مورد تصویب قرار بگیرد.  

فائوچی گفت: بدیهی است که وضعیت کنونی مناسب نیست، اما بازگشت کودکان به ایمن ترین شکل ممکن به مدرسه بسیار مهم است.

وی تاکید کرد که بازگشایی مدارس باید در کنار ایمنی کودکان و معلمان باشد.

اصرار فائوچی بر واکسیناسیون معلمان در حالی مطرح می شود که "راشل والنسکی" مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اعلام کرده که بدون واکسیناسیون معلمان مدارس می تواند باز شوند.

والنسکی در مصاحبه با شبکه سی ان ان تاکید کرد که او اعتقاد ندارد همه معلمان قبل از بازگشت به کلاسها نیاز دارند تا با واکسن کووید ۱۹ واکسیناسیون شوند.

به گزارش سی ان ان، سخنان والنسکی در حالی مطرح می شود که حدود ۲۵ درصد معلمان آمریکا سالمند هستند و یا بیماری‌های مختلف دارند که بازگشایی مدارس بدون واکسیناسیون تهدیدی برای سلامت آنان است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =