نماینده دموکرات: محاکمه ترامپ می‌توانست سال‌ها طول بکشد

تهران- ایرنا- جو نگوس نماینده دموکرات روز یکشنبه گفت، در صورت حضور شاهدان در جلسه استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا، محاکمه وی می‌توانست سال‌ها طول بکشد.

به گزارش ایرنا، نگوس که یکی از مدیران دموکرات استیضاح ترامپ در سنا بود با اشاره به اینکه با مجبور کردن شهود به ادای شهادت می‌توانست جلسات محاکمه ترامپ را سال‌ها طولانی کند به شبکه سی بی اس گفت: کاملاً واضح بود تا زمانی که شاهدان با پیگرد قانونی مواجه نمی شدند، داوطلبانه از این امر تبعیت نمی‌کردند، این بدان معنا است که ما می توانسیم برای ماهها و سالها خواهان احضاریه باشیم.

وی افزود: ما هنوز در حال جلب احضار دون مک گان مشاور سابق کاخ سفید هستیم که کمیته قضایی ۲ سال پیش صادر کرده است.

نماینده دموکرات اظهار امیدواری کرد که سرانجام "میچ مک کانل" رهبر اقلیت سنا و دیگر جمهوری‌خواهانی که در نهایت به تبرئه ترامپ رأی دادند، در عوض برای محکوم کردن وی با دموکرات ها همراه شوند.

سنای آمریکا روز شنبه در محکمه رسیدگی به اتهام دونالد ترامپ که در مجلس نمایندگان استیضاح شده بود، ۵۷ رای برای مجرم بودن و ۴۳ رای برای تبرئه وی داد اما در نهایت به دلیل به حد نصاب نرسیدن قانونی، ترامپ را تبرئه کرد.

ترامپ در سال ۲۰۲۰ هم استیضاح شد اما در محکمه سنا ۵۲ سناتور با مجرم بودن وی موافقت داشتند که در مقایسه با آن، آرای این دوره از دادگاه وی افزایش داشته است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا تنها رئیس جمهوری است که در مدت یکسال، ۲ بار استیضاح و پس از اتمام دوره، پرونده وی در دادگاه سنا مطرح شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha