۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۳
کد خبرنگار: 1368
کد خبر: 84229680
۰ نفر

برچسب‌ها

اصفهان رتبه چهارم توسعه آموزش عمومی در کشور را دارد

اصفهان-ایرنا-مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: این استان در رتبه‌بندی توسعه آموزش عمومی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شده است.

محمد اعتدادی، یکشنبه شب در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: اصفهان بر اساس رتبه‌بندی مبتنی بر ۲۰ شاخص‌ آموزشی پس از استان‌های مازندران، تهران و گیلان در رتبه چهارم قرار دارد.

وی با اشاره به تحصیل ۵۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان ادامه داد: وجود دانش‌آموزان اتباع خارجی و وسعت و پراکندگی مناطق آموزش و پرورش در استان، دلیل کسب این رتبه بوده‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، پوشش تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم، میانگین طول تحصیلات این سه دوره، نرخ ماندگاری در دوره‌های تحصیلی، نرخ اتمام دوره و نسبت دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش به کل دانش‌آموزان را از جمله این شاخص‌های آموزشی دانست.

وی تصریح کرد: این ریل‌گذاری که در آموزش و پرورش استان صورت گرفته، حاصل زحمات همکاران شاغل در آموزش و پرورش است.

اعتدادی اظهار داشت: مازندران و اصفهان بهترین شرایط شهرستانی در حوزه توسعه آموزش عمومی در کشور را دارا هستند.

وی خاطرنشان کرد: نطنز نیز رتبه نخست کشور در میان ۴۴۹ شهرستان کشور را در حوزه توسعه آموزش به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: ۱۰ شهرستان استان شامل نایین، اردستان، لنجان و گلپایگان نیز در بین ۶۰ شهرستان برتر کشور قرار دارند.

به گزارش ایرنا، یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش اصفهان با حضور استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش استان در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان بیش از ۹۵۰ هزار دانش‌آموز و ۲۴ شهرستان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =