مدیرکل امور زکات کمیته امداد: ١٢ هزار میلیارد ریال زکات جمع‌آوری شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل امور هماهنگی و اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۱۲ هزار میلیارد ریال زکات از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال در کشور جمع‌آوری شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد طاها مهری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای زکات استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر ابراز داشت: میزان جمع‌آوری زکات امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۰۰درصد افزایش یافته است.
مهری اضافه کرد: توجه به توسعه مراکز نیکوکاری زکات در کشور و راه‌اندازی طرح صندوق قرض الحسنه زکات در استان سمنان از جمله اقدامات ارزشمند است که از محل زکات ایجاد شده است.
مدیر کل امور هماهنگی و اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: زکات در بخش‌های مختلف در کمک به نیازمندان از جمله برای اشتغالزایی و ازدواج جوانان استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: سمنان جزو برترین استان‌های کشور در جمع آوری زکات است و این دستاورد نشان از نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات در این استان است. 

پرداخت زکات مشکل‌گشای مقابله با آسیب‌های اجتماعی
نماینده ولی فقیه در استان سمنان نیز در این نشست ابراز داشت: فریضه زکات پایه و اساس دین و عامل رفع بسیاری مشکلات و آسیب‌ها ومعضلات جامعه از جمله فقر است.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی تاکید کرد: پرداخت زکات باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه بیش از پیش نهادینه شود و برای تحقق این راهبرد رسانه نقشی مهم دارد.
محسن مسعودیان راد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان هم از ۲ برابر شدن زکات پرداختی مردم استان از ابتدای فروردین تا دی امسال درمقایسه با پارسال خبرداد و گفت: درآمد استان سمنان از بخش پرداخت زکات‌های مردمی امسال به حدود ۲۷۰ میلیارد ریال رسید که این رقم در سال گذشته ۱۳۰ میلیارد ریال بود.
حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: توجه به نیازهای روز جامعه به ویژه در بخش اشتغال و جوانان در پرداخت و هزینه کرد زکات پرداختی مردم ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =