لباس از مهمترین شاخصه‌های فرهنگی یک ملت است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: لباس یکی از مهمترین شاخصه‌های فرهنگی یک ملت و در ایران نیز تلفیقی از فرهنگ سنتی و اسلامی است.

به گزارش ایرنا "احمدحسین فتایی" روز یکشنبه در آیین رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره ملی مد و لباس اسلامی و ایرانی فجر ضمن قدردانی از همکاری مستمر دانشگاه فنی و حرفه ای استان در برگزاری چهار دوره متوالی جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی افزود: ایجاد انجمن مد و لباس در ساختار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ظرفیت های این حوزه را تقویت کرده است و در سه سال گذشته شاهد برگزاری موفق این جشنواره در استان بوده ایم.

وی تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا موجب شد برگزاری فیزیکی بسیاری از رویدادهای هنری و فرهنگی به بستر فضای مجازی منتقل شود که این جشنواره و نمایشگاه آثار حاضر در آن نیز در این بستر برنامه ریزی شده است.

وی افزود: مهمترین هدف این جشنواره که به روح بلند شهدای مدافع سلامت استان تقدیم شده علاوه بر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، ارائه طرح های جدید برای لباس و پوشش مردان و زنان کشور بر پایه فرهنگ اسلامی و ایرانی است.

فتایی اضافه کرد: همزمان با این جشنواره ضمن رونمایی از تازه ترین کتاب‌های ناشران و مولفان استان در این حوزه، از فعالان مد و لباس لرستان نیز تجلیل می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه انتقال داشته های فرهنگی کهن به نسل نو باید دربرگیرنده نیازمندی های روز باشد گفت: فرهنگ اسلامی و ایرانی از قدمت کهنی برخوردار است و باید برای ارائه داشته های فرهنگی خود به نسل نوجوان و جوان، ضمن رعایت چارچوب و آموزه های اسلامی و ایرانی، به سلایق جامعه نیز توجه کنیم.

چهارمین جشنواره ملی مد و لباس ایرانی و اسلامی دهم تا سیزدهم اسفند ماه با محوریت جهش تولید به میزبانی خرم آباد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =