شهید سلیمانی چهره رحمانی اسلام را نشان داد

تهران - ایرنا - رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: شهید سلیمانی در برهه‌ای که دریافت‌های خشونت آمیز از اسلام وجود داشت، چهره رحمانی اسلام را نشان داد و از بدفهمی و سو تفاهم  نسبت به تمدن نوین اسلامی جلوگیری کرد.

به گزارش یکشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، ابوذر ابراهیمی ترکمان در وبینار کنفرانس بین المللی مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی با تشریح ابعاد وجودی و شخصیتی سردار دلها، اظهار داشت:  تمدن نوین اسلامی تمدنی است که  در یک جامعه نوین هم به ابعاد مادی و هم  به ابعاد معنوی انسان توجه  می‌کند. سردار سلیمانی شخصیتی بود که به هر دو بعد تمدن نوین اسلامی توجه فراوانی می‌کرد.

وی با بیان این که توجه شهید سلیمانی هرگز معطوف به یک جغرافیا یا یک نقطه خاص نبود اظهار داشت: ایشان همان‌طور که از مسلمانان حمایت می کرد مسیحیان و ایزدی ها و پیروان سایر ادیان را هم مورد حمایت قرار می‌داد. مهم‌ترین نکته در ذهن مبارک ایشان این بود که تمدن گسترده ترین ساخت هویت فرهنگی است و تمدن اسلامی هم یکی از همین تمدن‌هاست.

ابراهیمی ترکمان افزود: ما برای این که تمدن نوین اسلامی را به منظه ظهور برسانیم نیاز داریم بر روی ابعاد مادی و معنوی را در کنار هم تاکید کنیم. در آیین اسلام توجه فردگرایانه نکوهش شده و نگاه باید جامع نگر و اجتماعی باشد.

وی ایمان به اسلام، توحید و روش‌های عقلی و نقلی، مجاهدت و عزتمندی را جزو ارکان تمدن نوین اسلامی خواند و اظهار داشت: در مکتب شهید سلیمانی تمام این ارکان وجود دارد. ایشان به ارزش های اسلامی و توحید پایبند بود و ایمان قوی خودش به اسلام را نشان داد. به بحث عقل توجه ویژه‌ای داشت و پیرو کتاب و سنت بود.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: شهید سلیمانی مشحون از مجاهدت بود و ملت منطقه و ملت دنیا مدیون مجاهدت ها و نگاه های دقیق شهید سلیمانی به تمدن نوین اسلامی هستند.

به گزارش ایرنا، به همت انجمن رهپویان فرهنگی ایرانیان کنفرانس بین المللی مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی با حضور جمعی از اندیشمندان و نخبگان ایران و جهان، از ۲۶ تا ۲۹ بهمن ماه ۹۹ ساعت ۱۸ در چهار پنل به صورت برخط برگزار شد.

این کنفرانس با سخنرانی حاج شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله لبنان، آیت الله رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت آغاز و با سخنان  ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رییس انجمن رهپویان فرهنگی ایرانیان  داود عامری ادامه یافت.

در این کنفرانس بین المللی قرار است شماری از شخصیت ها و مقامات کشورهای مختلف به ایراد سخن پیرامون شخصیت و ابعاد وجودی ، روش و منش و ... شهید والا مقام سردار حاج قاسم سلیمانی پرداخته و ابعاد مختلف آن را معرفی و تبیین کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha