حرمت افراد هنگام انتقاد باید حفظ شود

یزد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد با بیان اینکه حرمت افراد در طرح مسایل و انتقادهای سازنده حفظ شود، تاکیدکرد: باید همه مردم همواره در راستای مقررات و توجه به موازین شرعی و عقلی وظایف خود را در جامعه انقلابی انجام دهند.  

به گزارش ایرنا، در راهپیمایی ۲۲ بهمن که روز وحدت و انسجام و همبستگی ملی ایرانیان است، عده ای در این روز در یکی از شهرها با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم پرهیز از بی ادبی و هتاکی، علیه رییس جمهوری شعارهای هنجارشکنانه سر دادند.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بین طرح انتقادهای سازنده و دلسوزانه با توهین و بدزبانی و بدگویی به دیگران  تفاوت زیادی وجود دارد و باید همواره در مسیر حق حرکت کرد.

به گفته این فعال فرهنگی در دین مبین اسلام، آیات و روایات فراوانی وجود دارد که همواره همگان را به حفظ زبان از هرگونه ناسزاگویی و اهانت به دیگران به عنوان یک گناه بزرگ باز می‌دارد .

فخرالدینی با اشاره به اینکه باید همواره در مسیر حق و حقیت مطالب را در قبال دیگران به خصوص مسوولان بر زبان جاری ساخت ، ادامه داد: توجه به آموزه‌های دینی در برخورد با مسایل مختلف و احترام به دیگران یک وظیفه شرعی است که باید همواره به آن پایبند بود.

این مسوول فرهنگی به توصیه‌های مقام معظم رهبری به مردم و مسوولان که باید از بدزبانی و توهین پرهیز کنند اشاره کرد و یادآور شد: اگر همه مردم و مسوولان منویات مقام معظم رهبری و دستور شرع مقدس را محور قرار دهند خیلی از مشکلات رفع می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها