۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84229585
۰ نفر

برچسب‌ها

انتقاد اروپایی‌ها از تشدید کنترل مرزها از سوی آلمان

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا از اقدام آلمان در تشدید کنترل مرزهای خود با جمهوری چک و ایالت تیرول اتریش انتقاد کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، قوانین سختگیرانه ورود به خاک آلمان از جمهوری چک و ایالت تیرول اتریش در حالی به اجرا گذاشته شده که این اقدام انتقاد مقامات اتحادیه اروپا را به دنبال داشته است.

تارنمای شبکه دوم تلویزیون دولتی آلمان (ZDF) نوشت: قوانین سختگیرانه ورود آلمان از نیمه شب در مرزهای جمهوری چک و ایالت تیرول اتریش اجرا می شود و بر اساس آن شرکت های هواپیمایی‌، اتوبوس ها و قطارها دیگر مجاز به حمل مسافر از این مناطق و نیز اسلواکی به آلمان نیستند. این اقدام در واکنش به انتشار انواع جهش یافته و مسری ویروس کرونا در آلمان انجام می‌گیرد.

با این حال این رویکرد علاوه بر این که موجب ناخرسندی مردم و مقامات این کشورها شده، انتقادات مقامات در بروکسل را نیز به دنبال داشته است. در همین رابطه «استلا کریاکیدس» کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا ضمن مخالفت با این اقدام آلمان گفته است: با مرزهای بسته نمی توان ویروس را متوقف کرد.

وی در گفت‌وگو با نشریه «آوگسبورگر آلگماینه» تصریح کرد: ترس از ویروس جهش یافته کرونا قابل درک است‌، اما واقعیت این است که با مرزهای بسته نمی‌توان ویروس را متوقف کرد و در نهایت فقط واکسیناسیون مداوم و رعایت قوانین بهداشتی علیه این ویروس می تواند کمک کند.

این مقام اتحادیه اروپا افزود: این که ما به شرایط ابتدای همه گیری در مارس ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) باز گردیم و اروپا با مرزهای بسته مواجه باشد، اشتباه است. او همچنین خواستار سرعت بخشیدن به روند بررسی شیوع جهش‌های جدید ویروس کرونا شد چرا که در غیر این صورت اتحادیه اروپا نسبت به این مسئله بی اطلاع خواهد ماند.

از سوی دیگر کشورهای همسایه آلمان نیز از کنترل شدیدتر مرزها انتقاد می‌کنند. به دلیل قوانین جدید برای ورود آلمان ، ایالت تیرول اتریش از روز یکشنبه برای جلوگیری از راه بندان طولانی و ترافیک شدید، عبور کامیون ها و دیگر وسایل نقلیه را از مرز ایتالیا کنترل و محدود کرد.

«گونتر پلاتر» مشاور امور حمل و نقل این ایالت اعلام کرد: ما نمی گذاریم جاده های ما به پارکینگ وسایل نقلیه اروپا تبدیل شود، از این رو با هماهنگی دولت فدرال، دستوری صادر شده که ما را قادر می‌سازد از این مسئله جلوگیری کنیم.

ایالت های زاکسن و بایرن آلمان نیز از امشب (یکشنبه) کنترل مسافران در مرزهای جمهوری چک و تیرول را شدت می بخشند و فقط افراد تأیید شده با در دست داشتن نتیجه منفی آزمایش کرونا مجاز به ورود هستند. این محدودیت‌ها در مورد مسافران اسلواکی نیز اعمال می شود.

انواع بسیار مسری ویروس جهش یافته کرونا از انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی باعث نگرانی در مناطق مرزی آلمان با فرانسه و جمهوری چک شده است. به همین دلیل جمهوری چک ، اسلواکی و ایالت تیرول اتریش از سوی دولت آلمان به عنوان مناطق خطر طبقه بندی شده‌اند. بنابراین ورود فقط برای آلمانی‌ها و خارجی هایی که اجازه اقامت در آلمان را دارند از این کشورها مجاز است.

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی تا کنون ۲ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۹۰۵ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۶۵ هزار و ۴۲۲ نفر جان باخته و ۲ میلیون و ۱۱۲ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha