مراقبت‌های کرونایی در برخی شهرستان‌های فارس تشدید می‌شود

شیراز- ایرنا- معاون استاندار فارس و جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا، دفاع از سلامت شهروندان را خط قرمز مدیریت ارشد این استان دانست و گفت: بر همین اساس، مراقبت‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت شکننده کرونایی تشدید می‌شود.

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در حاشیه نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا افزود: همه توان خود را به کار بسته‌ایم که با استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی در ماه پایانی سال، کسبه و اصناف فعالیت راحت‌تری داشته باشند و زندگی مردم آسوده‌تر پیش رود.
وی، با بیان اینکه زنگ خطر گسترش شیوع مجدد کرونا در استان فارس به صدا در آمده ، اظهار داشت: علت این امر نیز خیز دوباره کرونا در استان‌های همجوار استان فارس است.
او اضافه کرد: با توجه به ارتباط و مراودات مردم استان‌های همجوار با استان فارس باید بسیار مراقب باشیم.
معاون استاندار فارس بیان داشت: آمار مراجعان به مراکز درمانی استان افزایش داشته و با ادامه این روند روزهای سختی را در پیش رو خواهیم داشت.
قاسم‌پور گفت: عادی انگاری شرایط و برگزاری تجمع‌ها و دورهمی‌های خانوادگی، و برپایی مراسم‌های تشییع جنازه‌، ختم و عروسی بسیار خطرناک است و می‌تواند گسترش شیوع کرونا را به دنبال داشته باشد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، یکی از خطرناک‌ترین اقدامات را دیدار جوانان با افراد مسن دانست و خواستار توجه بیشتر خانواده‌ها به این موضوع شد.
قاسم‌پور، با بیان اینکه، پیک چهارم کرونا در فارس نگران کننده خواهد بود افزود: در صورت شروع پیک چهارم شاهد افزایش تلفات خواهیم بود.
وی، در مورد آغاز واکسیناسیون بیماری کرونا در این استان گفت: این کار با رعایت اولویت‌های اعلامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و وزارت بهداشت انجام خواهد شد و بر اساس آن این واکسن در مرحله نخست به کادر درمانی بخش‌مراقبت‌های ویژه بیماری کرونا تزریق شد.
او اظهار داشت: هم‌اینک در ۲۳ شهرستان استان فارس وضعیت آبی (کم خطر) و در ۱۳ شهرستان وضعیت زرد است.
قاسم‌پور ادامه داد:درصد مثبت شدن تست‌ها در این استان ۱۷ درصد و درصد بهبود یافتگان نیز ۹۷ درصد است.
وی، با اشاره به در پیش بودن اعیاد و مراسم ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، از مردم خواست هرگونه مراسم مرتبط با این ایام را به صورت مجازی برگزار کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و تا ظهر امروز (بیست و ششم بهمن ماه ۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۷ هزار و ۳۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۶۸ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۲۶۳ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، با فوت ۶۲ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۸ هزار و ۹۴۵ نفر رسیده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها