۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84229556
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳ طرح کشاورزی و آب و فاضلاب در پیشوا افتتاح شد

تهران- ایرنا- با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، ۱۳ طرح کشاورزی و آب و فاضلاب روز یکشنبه در ماطق مختلف شهرستان پیشوا افتتاح شد.

فرماندار پیشوا در حاشیه این مراسم گفت: به منظور توسعه زیرساخت‌های آب و فاضلاب و افزایش سطح خدمات به مردم و مشترکین، ۱۲ طرح با اعتبار ۱۰۶ میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب شهرستان پیشوا به بهره‌برداری رسید. 
حسین عباسی گفت: مخزن هوایی ۵۰۰ متر مکعبی با هدف رفع مشکل افت فشار و قطع آب شهرک‌های بالادست، دو حلقه چاه در بلوار خلیج فارس و جابجایی و حفر ۳ حلقه چاه آب شرب شهری در روستای طارند و منطقه کهنک به رفع مشکل تامین آب شهری، حفر و تجهیز چاه شهر جلیل‌آباد به عمق ۲۲۰ متر و اصلاح و بازسازی شبکه توزیع در این متطقه به متراژ ۵۰۰ متر، تهیه و نصب سیستم کاهنده نیترات بر روی چاه آب شوران، جابجایی، حفر و تجهیز چاه روستای قشلاق یوسف رضا، اجرای ۸۰۰ متر شبکه برق‌رسانی جهت چاه‌های جدید الحفر و تعویض شیر فشارشکن اصلی شهر پیشوا و اصلاح و استانداردسازی مجموعه اتصالات و شیرآلات مربوطه از جمله پروژه‌های افتتاح شده در شهرستان پیشوا است.
وی از اجرای شبکه انتقال به طول ۷۲۰ متر از جمله دیگر اقدامات حوزه آبفا یاد کرد و افزود: این طرح باعث برخورداری ۳ هزار و ۷۵۰ نفر از اهالی روستای قشلاق یوسف رضا از آب شرب سالم و بهداشتی می‌شود.
عباسی گفت: به منظور رفع مشکل افت فشار و قطعی آب در مناطق سناردک، پاچنار، باغکوه، خیابان کارگر و خیابان امام خمینی(ره) و امکان توسعه شبکه بلوار جدید الاحداث شهید مهتدی، فاز اول عملیات ایجاد رینگ شرقی شبکه آب شهر در بلوار کنارگذر دانشگاه با اجرای بیش از ۱۲۰۰ متر خط لوله ۴۰۰ میلیمتری چدن داکتیل آغاز شده است.
افتتاح یک واحد گلخانه ای سبزی و صیفی در پیشوا 
فرماندار پیشوا در خصوص این واحد گلخانه گفت: این گلخانه مکانیزه در مساحت ۱۳ هزار مترمربع و با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. 
وی گفت: مصرف آب کمتر و افزایش تولید به میزان حداقل ۱۰ برابر از ویژگی‌های این پروژه است.
عباسی تصریح کرد: این واحد گلخانه‌ای با هدف افزایش تولید و کاهش مصرف آب، کاهش آفات و بیماری‌ها و  تنوع کشت احداث شده و پرورش آناناس و پاپایا را در برنامه‌های آتی خود دارد و با اجرای این طرح برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =