جمعیت واقعی استان تهران با آمار اعلامی از سرشماری عمومی مغایر است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت:جمعیت واقعی استان تهران با آمار اعلامی از سرشماری عمومی مغایر است و باید آمار جدیدی از جمعیت استان تهیه شود.

مسعود شفیعی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت:با توجه به مغایرت آمار جمعیتی سرشماری با آمار فعلی ساکن در استان تهران و همچنین مدت زمان باقی مانده تا سرشماری ۱۴۰۵، در نظر داریم تا جمعیت استان تهران را به روش سطحی مبنا احصا کنیم.
وی گفت: استان تهران بیشترین تغییرات جمعیتی را در کشور دارد و بر این اساس ،مدل بومی مبتنی بر نظام‌های سطحی مبنا که نیاز به سرشماری سنتی ندارد، به صورت پایلوت کشوری در این استان اجرا می شود تا فاصله بین داده‌های رسمی و داده های ملموس و واقعی جبران شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های پیشوا اظهار داشت: شهرستان پیشوا با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و کشاورزی، همچنان برای بسیاری از مردم ناشناخته است و باید با شیوه‌های مناسب، آن را معرفی کرد.
وی افزود: شهر پیشوا با وجود برخورداری از ظرفیت‌های بی‌نظیر، آنگونه که باید معرفی نشده است و لازم است تا با توسعه بوم‌گردی و سوق دادن گردشگران به این شهرستان، ظرفیت‌های شهرستان را بیشتر از گذشته معرفی و پیشوا را به یک نماد تمدنی تبدیل کرد تا بیانگر پیشینیه تاریخ و تمدن استان تهران شود.
شفیعی تصریح کرد :راه‌اندازی روستابازارها در استان تهران به خصوص مناطقی که قابلیت کشاورزی دارند، یک فرصت مناسب برای توسعه اقتصادی استان محسوب شده و می‌تواند بخش حوزه کشاورزی را معرفی و محصول تولید کنندگان را به صورت مستقیم در اختیار مردم و مصرف کننده قرار دهد. 
وی اظهار داشت: شهرستان پیشوا از کمبودهای شدیدی در حوزه‌های مختلف رنج می‌برد که رفع آن به همکاری تمامی دستگاه‌های تخصصی و اجرایی استان نیاز دارد تا ضمن برگزاری جلسه مشترک با حضور فرماندار و مسئولان امر، پروژه‌های جدید برای این شهرستان تعریف شود. 
رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت استان تهران با ابراز ناخرسندی از وضعیت ادارات شهرستان پیشوا گفت: به منظور حفظ شأن کارکنان دولت و ارائه خدمات مطلوب به مردم، احداث مجتمع اداری یکی از اولویت های شهرستان پیشوا است که باید در دستور کار قرار گرفته و فرآیند آن به سرعت طی شود. 
وی افزود: در شهرستان پیشوا فعالیت‌های تولیدی قابل توجهی در بخش کشاورزی و دامپروری وجود دارد و لازم است تا مسئولیت‌های اجتماعی و زمینه مشارکت مردم برای توسعه فعالیت‌ها تقویت شود که تحقق این مهم نیازمند کارهای ترویجی و آگاهی بخشی است. 
وی افزود: توسعه راه های ارتباطی، یکی از خواسته‌های مردم و مسئولان شهرستان و از پیشران‌های توسعه است که بر همین اساس این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهیم. 
شفیعی تصریح کرد: بهره‌مندی از اعتبارات جرائم راهنمایی و رانندگی حق شهرستان پیشوا است که از آن محروم مانده و پیگیری های لازم را برای استفاده شهرستان از این اعتبارات انجام خواهیم داد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha