عامری: زندگی سردار سلیمانی الهام‌بخش آزادگان جهان است

تهران - ایرنا - رییس انجمن رهپویان فرهنگی با اشاره به نقش سردار سلیمانی در ساختن تمدن نوین اسلامی گفت: زندگی سردار سلیمانی الهام‌بخش آزادگان جهان است.

داود عامری، رییس انجمن رهپویان فرهنگی، روز یکشنبه در همایش «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» با اشاره به اهمیت الگوسازی از مکتب سردار سلیمانی برای همه نسل‌ها در همه جوامع به ویژه نسل جوان خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی مسلمانی بود که به پیامبر مکرم اسلام(ص) اقتدا و با تاسی به ائمه معصومین و امام امت تلاش کرد مسلمانی شایسته باشد.

وی با بیان اینکه فرمانده فقید سپاه قدس در مقابل ظلم و ستم ایستادگی و تلاش کرد همه زندگی خویش را وقف اسلام و مسلمین کند، افزود: شهید سلیمانی با اخلاق و رفتار خود محبوب دلها شد و مقابل دشمنان میهن و اشرار ایستاد؛ مقابل نظام سلطه و تروریسم مقاومت کرد و برای دفاع از مظلومان پایداری کرد.

رییس انجمن ره پویان فرهنگی ضمن تاکید بر منش فرمانده فقید سپاه قدس در الگو سازی برای نسل های جوان تر اضافه کرد: شهید سلیمانی از هیچ صحنه خطری نهراسید و نشان داد چگونه یک مسلمان با اراده و ایستادگی می تواند الگو ساز باشد و به همین دلیل هم لقب «قهرمان ایران و امت» را از مقام معظم رهبری دریافت کرد.

عامری، از سردار سلیمانی به عنوان شهید والا مقامی یاد کرد که حقیقتا ارزش های امت اسلامی و تمدن نوین اسلامی را نشان داد و افزود: زندگی او قابل مطالعه و الگوساز و درس آموز و الهام بخش آزادگان جهان است.

وی تاکید کرد : شهید سلیمانی امنیت، صلح و عدالت را برای همه انسانها خواست و از این رو شایسته است نخبگان و اندیشمندان علمی و فرهنگی و آنهایی که دل در گرو این شهید بزرگوار دارند، تلاش کنند این الگو شناخته شود. ‌

این فعال فرهنگی با بیان اینکه شناخت مکتب شهید سلیمانی، راهی برای شناخت مکتب شاهدان و شهیدان است، گفت: شناخت مکتب سردار سلیمانی به عنوان مساله‌ای که رهبری بارها روی آن تاکید کرده‌اند، راه را برای هم افزایی ملت اسلامی باز می کند و زمینه ساز همگرایی مسلمانان خواهد بود.

عامری تاکید کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبیین ابعاد مکتب شهید سلیمانی، جمعی از علاقه‌مندان این شهید احساس مسئولیت کردند تا در این راستا اقدامی مثمر انجام دهند و سال گذشته همایشی با همین عنوان برگزار شد و مورد استقبال اندیشمندان جهان اسلام قرار گرفت و این انگیزه ای شد تا یک دبیرخانه دائمی جهت ترویج این مکتب ایجاد کنند تا این مکتب در ایران و جهان اسلام ترویج شود.

وی از انتشار فراخوانی برای دریافت آثار مرتبط با «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» در ایران و جهان اسلام خبر داد و افزود: فراخوانی آماده شد و میان اندیشمندان توزیع شد و مورد استقبال فراوان قرار گرفت و هر روز شاهد ارسال مقالاتی از سراسر جهان هستیم که این مقالات در قالب ۴۰ سخنرانی کوتاه آماده و منتشر خواهند شد.

رییس انجمن ره پویان فرهنگی تصریح کرد: امید داریم که این اقدام با حمایت همه مراکز علمی و فرهنگی ایران و جهان اسلام، مسیری را برای شناخت مکتب شهید سلیمانی فراهم کند و شرایطی را فراهم کند تا بیشتر مکتب انسان ساز شهیدان شناخته شود.

عامری با اشاره به این موضوع که شهید سلیمانی امروز به الگویی برای آزادگان جهان تبدیل شده است، از همه مراکز علمی و فرهنگی در ایران و کشورهای اسلامی و همچنین نخبگان جهان اسلام و کشورهای غیرمسلمان و سازمان های مردم نهاد مسلمان و غیرمسلمان به خاطر همکاری در برگزاری همایش «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» تقدیر کرد.

کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی وتمدن نوین اسلامی» با حضور جمعی از اندیشمندان و نخبگان ایران و جهان از ۲۶ تا ۲۹ بهمن ماه ۹۹ ساعت ۱۸ در چهار پنل به صورت برخط برگزار می شود.  این کنفرانس امروز با سخنرانی شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله لبنان، آیت الله رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت، ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و  داود عامری رییس انجمن رهپویان فرهنگی ایرانیان افتتاح شد.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =