نگاهی بر اخبار مناطق تهران؛ احداث مخازن بتنی ذخیره آب فضای سبز

تهران- ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: به منظور تامین آب فضای سبز حدود ۷ هزار متر مکعب مخزن بتنی در ۷ نقطه منطقه احداث خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مهدی پورشاسب، افزود: احداث مخازن بتنی با هدف ذخیره آب، تبدیل سیستم سنتی آبیاری به سیستم پیشرفته و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی به هنگام آبیاری در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در حال حاضر عملیات ساخت و ساز  ۷ مخزن یکهزار متر مکعب بتنی در بوستان رسالت و  میدان رسالت، مقابل دانشگاه امام حسین (ع)،   بوستان لویزان، تقاطع شمال شرقی بزرگراه امام علی(ع)   و بزرگراه شهید زین الدین، جنگل غزال آبعلی و جنگل امام حسین(ع) در دست احداث است.

معاون فنی و عمرانی منطقه ۴ با اشاره به اینکه ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل تامین آب برای آبیاری را حل کند، افزود: در حال حاضر ۶۶ مخزن بتنی در نواحی  فعال است که با احداث و بهره برداری از دیگر مخازن، سیستم آبیاری فضای سبز شهر اصلاح و صرفه جویی می شود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات گودبرداری و زیرسازی این ۷ مخزن آغاز شده است و تا شش ماه آینده به بهره برداری می رسد.  

مرمت و نوسازی نهرهای قدیمی در منطقه ۳

سید محمدرضا موسوی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۳ تهران گفت: مرمت و نوسازی نهرهای قدیمی در منطقه ۳ تهران در حال اجرا است.

 وی افزود: نهر سر پوشیده تقاطع خیابان رودبار و خیابان پیام که به علت فرسودگی بالا و عدم کارایی باعث آب گرفتگی و آب زدگی به خیابان رودبار و ساختمانهای مجاور شده بود  با برنامه ریزی مناسب،   به مدت یک ماه عملیات اجرایی، رفع نقص شد.

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۳ بیان کرد: پس از بازدید و برداشت معضل موجود، به مدت چهار روز، نقشه های شیب بندی و نحوه اجرای پروژه تهیه شد.

موسوی با بیان اینکه شیب نامناسب، مجاورت با مسیل، وجود نهر قدیمی زیر تراز مسیل از مشکلات اجرای عملیات بود، خاطرنشان کرد: انجام عملیات اجرایی با توجه به ترافیک همیشگی و باریک بودن معبر باعث کندی کار شد به صورتی که  مرحله تخریب در مدت ۲ هفته، مرحله اجرای مجرای ترکیبی لوله کاراگیت و نهر سرپوشیده به مدت ۱۰ روز و مرحله خاکریزی و مرمت در حدود یک هفته به طول انجامید و عملیات بصورت کاملا فنی و با رعایت نظام فنی به انجام رسید.

۳ هزار متر مربع مناسب سازی در سال ۹۹

مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳ تهران از مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی این منطقه برای توانیابان خبر داد.

وی گفت : پیش بینی ۳۵ هزار متر مربع مناسب سازی ساختمان های سرای محلات، بوستان ها، معابر و بزرگراه ها در سال ۱۴۰۰ صورت گرفته است.  

 شهردار منطقه با اشاره به توجه ویژه به توانیابان و فراهم نمودن شرایط مناسب تردد آنها گفت : مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی منطقه در راستای تحقق شعار شهرداری تهران مبنی بر  تهران، شهری برای همه،   برای دسترسی آسان جانبازان، سالمندان و توانیابان به امکانات موجود در معابر، بوستان و اماکن اداری انجام شده است.  

وی درباره اقدامات انجام شده در سال ۹۹ توضیح داد :مناسب سازی ساختمان های سرای محلات زاهد گیلانی و اشراقی، بوستان های دو کوهه و پیاده رو های معابر فاز اول بزرگراه شهید دوران، امامت و خیابان صفا در قالب اجرای کلیه دستور العمل های مناسب سازی برای  توانیابان اجرایی شد.

شهردار منطقه در خصوص برنامه پیش بینی شده منطقه در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: مناسب سازی ۲ باب ساختمان های سرای محلات سرخه حصار  و نیروی هوایی، بیش از ۱۱ هزار متر مربع فضای  بوستان های سیمرغ، پیروزی و اوستا و  ۲۴ هزار متر مربع پیاده رو های خیابان امامت، بزرگراه شهید دوران و خیابان پنجم نیروی هوایی  و همچنین سرویس های بهداشتی بوستان های سرخه حصار، بهیان و ورزش  در دستور کار قرار دارد.

به گفته شهردار منطقه، در حال حاضر بیش از ۳ هزار متر مربع مناسب سازی پیاده رو های معابر فاز اول شهید دوران و خیابان امامت  و تهیه و نصب کفپوش شیاری ساختمان های سرای محلات زاهد گیلانی و اشراقی و سرویس های بهداشتی بوستان های ترنج و دو کوهه در حال اجرا است.  

شکری یادآور شد: مناسب سازی فضا های عمومی و ساختمان ها  در قالب یک برنامه عملیاتی مناسب و یک بازه زمانی مشخص در دستور کار قرار گرفته  تا زمینه دسترسی به امکانات عمومی برای همگان فراهم شود.

همگام با فجر فاطمی در کوچه‌های تاریخ‌ساز انقلاب

علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ تهران از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری و جشن‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محلات ۱۴گانه این منطقه تاریخی، هم‌زمان با ایام مبارک ولادت حضرت زهرا (س) خبر داد.

وی، حال و هوای فجر ۴۲ را متفاوت از همیشه دانست و گفت: امسال هم‌زمانی با ولادت باسعادت یگانه دخت پیامبر اکرم (ص)، فجر فاطمی را به ما هدیه داده که به موجب آن، دل‌های همه، آکنده از شادی و نشاط دوچندان است و این هم‌زمانی، جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی را پرمحتواتر و غنی‌تر ساخته است.

وی عنوان کرد: در این برنامه‌ها نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری با نام «آینده روشن» در سطح نواحی ۶گانه و محلات ۱۴گانه منطقه ۱۲ به اجرا آمد که در آنها با راه‌اندازی کمپین پرچم و اهدای آن به کودکان و نوجوانان، سطح محلات با پرچم‌های در دست آنان، رنگین شد؛ همچنین برگزاری مسابقه نقاشی و روزنامه دیواری با همین موضوع از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه‌ها بود.

سعادتی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های فجر فاطمی در این منطقه ادامه داد: ۱۵ بهمن‌ماه، هم‌زمان با میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن، جشن فجر فاطمی در میدان شهدا و در محل آبنمای مقابل ساختمان شهرداری منطقه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اجرا درآمد و در آن گروه‌های هنری به اجرای برنامه پرداختند که اجرای ترانه‌های ملی-میهنی توسط خوانندگان و گروه سرود ابناءالحسن از جمله آنها بود؛ ضمن آنکه در همین روز در افتتاحیه بخش شمالی ساختمان پلاسکو با مشارکت هیأت امنای ساختمان، برنامه‌های فرهنگی متناسب با مناسب‌های این ایام نظیر اجرای گروه سرود، گل‌آرایی و تأمین تجهیزات برگزاری مراسم به اجرا درآمد.

اجرای پروژه های توسعه محلی در منطقه۱۴

کامبیز مصطفی پور، شهردارمنطقه ۱۴ تهران ‌گفت: با تسریع در اجرای پروژه‌های توسعه محلی، معضلات شهروندان منطقه۱۴رفع می شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر کمیته اجرایی منطقه که با هدف تسریع در انجام پروژه های حوزه های عمران، اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری   و حمل و نقل و ترافیک برگزار می شود، گفت: برای ساماندهی عادلانه تر ارائه خدمات شهری در محله ها، رسیدگی به پروژه‌های توسعه محله ای، اولویت پیدا کرده است.

مصطفی پور با اشاره به بیش از یکصد پروژه توسعه محلی که  درهر محله و مرتبط با حوزه های مختلف، فنی و عمرانی، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، حمل ونقل و ترافیک و اجتماعی و فرهنگی  درحال اجراست، افزود: اجرای این پروژه هابر اساس نیازها و الویت های شهروندان، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته شده است.  

شهردار منطقه با بیان اینکه پروژه های توسعه محلی در دو مرحله اجرایی شده است، گفت:  مرحله نخست مربوط به اتمام ۴۶پروژه و مرحله دوم نیز با۵۷مورد فعالیت است که در حوزه های عمران به تفکیک  ۵۳مورد، حمل و نقل و ترافیک۱۲مورد، خدمات شهر ۲۶مورد، اجتماعی و فرهنگی۵مورد و شهرسازی۵مورد تعیین شده است.  

به گفته شهردار منطقه ۱۴ این پروژه ها  در سرفصل های بهسازی محیط زیست، پیاده رو سازی، زیبا سازی منظر شهری، ساماندهی مبلمان شهری، بازپیرایی معابر و اماکن، بازپیرایی فضای سبز، اصلاح شبکه آبهای سطحی، با تامین اعتبار لازم در دستور کار است.

مصطفی پور با اشاره به انجام پروژه ها در سطح نواحی ششگانه نیز گفت: این پروژه ها در حوزه های مختلف به تفکیک هر ناحیه با توجه به نیازسنجی از شهروندان و شورایاران در محله ها، الویت بندی شده و درحال انجام است.  

شهردار منطقه تاکید کرد: ۵۰ درصد این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد و بر اساس برنامه زمان‌بندی، ۳۰ درصد پروژه‌ها تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و باقی آنها نیز در سه ماهه دوم سال آینده تکمیل می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha