۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 84229504
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فعالیت تورهای گردشگری دزفول متوقف شد

دزفول- ایرنا- فرماندار ویژه دزفول با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان گفت: فعالیت تورهای گردشگری دزفول به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از امروز یکشنبه متوقف شد.

به گزارش ایرنا علی فرهمندپور عصر یکشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان دزفول افزود: وضعیت این شهرستان از نظر کرونا قرمز شده و از امروز به مدت یک هفته محدودیت‌های کرونایی اعمال می‌شود.
وی ادامه داد: طبق این محدودیت‌ها، فعالیت تمام تورهای گردشگری داخل و خارج شهرستان در دزفول تعطیل است از این رو با آژانس‌هایی که اقدام به برگزاری تور کنند برخورد خواهد شد.
فرماندار ویژه دزفول با بیان اینکه زنگ خطر کرونا در این شهرستان به صدا درآمده است، اظهارداشت: خوزستان تنها استان کشور است که وضعیت قرمز دارد و شیب ابتلا به بیماری در آن صعودی است.

وی با بیان اینکه شیب ابتلا، آمار بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونا را افزایش می‌دهد، ادامه داد: باوجود اینکه در حال حاضر تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها در دزفول کم و یا در حد صفر است ولی شیب ابتلا به کرونا روبه افزایش است و باید مدیریت شود.
فرهمندپور گفت: با وجود تاکید نشست‌های پیشین، هنوز ۵۲ اداره در دزفول اپلیکیشن ماسک را نصب نکرده‌اند که درخواست می‌شود برای شناسایی موارد ابتلا به سرعت نسبت به نصب این اپلیکیشن اقدام کنند. 
وی به محدودیت‌های کرونایی شهرستان دزفول از امروز به مدت یک هفته اشاره کرد و افزود: مبادی ورودی و خروجی شهرستان دزفول در پایان هفته به صورت مطلق مسدود خواهند شد و درصورت نیاز در روزهای هفته نیز مسدود می‌شوند. 
فرماندار  ویژه دزفول گفت: بخش‌های سردشت و شهیون با توجه به مراجعه افراد به ویژه در پایان هفته برای استفاده از اماکن تفریحی به طور کلی مسدود می‌شوند و فقط اهالی اجازه تردد خواهند داشت. 
وی از تعطیلی تالارهای عروسی در این هفته خبر داد و ادامه داد: پارک‌ها، زیارتگاه‌ها، بقاع متبرکه و اماکن گردشگری شهرستان دزفول نیز خاموش می‌شوند و بعد از ساعت ۲۱ هر خودرویی که در این مکان‌ها باشد جریمه خواهد شد.
فرهمندپور با بیان اینکه ۱۳ برنامه و سمینار در طول هفته به علت جلوگیری از شیوع کرونا در دزفول لغو شده است، گفت: اجساد افراد متوفی بین ساعت ۶:۳۰ تا هشت صبح تحویل داده می‌شوند و افراد حق برگزاری مراسم ترحیم ندارند ضمن اینکه با مجلس گردان‌ها نیز برخورد خواهد شد.
وی افزود: مشاغل گروه ۲، سه و چهار در طول این هفته اجازه فعالیت نخواهند داشت و فعالیت رستوران‌ها به صورت بیرون‌بر خواهد بود و اجازه پذیرش میهمان و سرو غذا نخواهند داشت.
فرماندار ویژه دزفول از مردم خواست پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها  را در طول هفته رعایت کنند تا شاهد کاهش آمار کرونا باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز با بیان اینکه روزانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ نمونه تست کرونا در دزفول گرفته می‌شود، گفت: بعد از یکسال چرخش ویروس، جهش آن دور از انتظار نبود.

شاپور مسعودی‌فر افزود: ویروس انگلیسی قدرت سرایت و کشندگی بیشتری دارد و تشخیص آن به راحتی امکان پذیر نیست و فقط در ۲ آزمایشگاه کشور قابل تشخیص است.
وی ادامه داد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی و نظافت سلاح‌های مقابله با کرونا هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت تا زمستان ۱۴۰۰ تکمیل خواهد شد، گفت: ظرفیت بیمارستان‌های اهواز در حال تکمیل است و ممکن است این شرایط در دزفول نیز پیش آید.

وضعیت شهرستان دزفول از نظر کرونا قرمز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =