مدیرعامل هلال: مرکز توانبخشی هلال احمر رفسنجان تجهیز می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مرکز توانبخشی هلال احمر شهرستان رفسنجان با جذب و کمک های خیران داوطلب تجهیز می‌شود. 

به گزارش ایرنا، رضا فلاح روز یکشنبه در نشست مشترک با امام جمعه و نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی انجام گرفته موقوفات بخش کشاورزی جمعیت هلال احمر در این شهرستان احیا شد.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای موقوفات جمعیت هلال احمر رفسنجان تنها در راستای نیت‌های وقف کنندگان در این شهرستان هزینه می شود، افزود: بخش درمانی این موقوفات نیز در مرحله به‌روزرسانی قرار گرفته و در این زمینه درصدد تامین نیازهای بخش درمانی با کمک خیران و نیکوکاران هستیم. 

فلاح خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر باوجود تمامی محدودیت های مالی در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز پایگاه‌های امداد و نجات رفسنجان به حمایت های خیران و بنگاه های اقتصادی موجود در این شهرستان نیازمند است.

کمبود پایگاه‌های امدادونجات در رفسنجان جبران شود 

نماینده مردم شهرستان انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: بزرگ ترین موقوفات جمعیت هلال احمر کشور مربوط به شهرستان رفسنجان است لذا ضمن ضرورت، احیا و رسیدگی به موقوفات باید در اولویت قرار گیرد. 

حسین جلالی با تاکید بر اینکه کمبود تعداد پایگاه‌های امدادونجات در محورهای مواصلاتی شهرستان رفسنجان باید جبران شود بیان داشت: تجهیزات امدادونجات جمعیت هلال احمر در پایگاه های امدادی نیز باید تقویت و بروز رسانی شود.

تجهیز مرکز جامع توانبخشی متناسب با نیاز مردم رفسنجان است

همچنین امام جمعه رفسنجان در این نشست با اشاره به ظرفیت های گسترده این شهرستان گفت: راه‌اندازی و تجهیز مرکز جامع توانبخشی متناسب با نیاز مردم از ضروریات رفسنجان قلمداد می‌شود.

حجت‌الاسلام اصغر عسکری ضمن قدردانی از خدمات شایسته جمعیت هلال احمر در همه عرصه های امدادی و بشردوستانه تصریح کرد: مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر باید در شهر رفسنجان و در دسترس مردم باشد که مشکل ایاب و ذهاب بیماران با دوره درمان طولانی رفع شود. 

وی با اشاره به قول مساعدت خیران در راستای تجهیز مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان افزود: شفاف سازی خدمات موقوفات هلال احمر با ارائه گزارش سالانه و شفاف سازی به طور قطع در جذب و اعتماد مردم به حوزه وقف و کمک رسانی بسیار تاثیرگذار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =