فرماندار: توسعه اقتصادی تیران به فناوری نوین نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: توسعه اقتصادی این شهرستان به بهره گیری از فناوری‌های نوین و علمی به جای فعالیت سنتی در تولید و عرضه به بازار نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، مجید حججی روز یکشنبه در نشست مشترک هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیریت اداری و سیاسی تیران و کرون در محل دانشگاه جامع علمی و کاربردی این شهرستان افزود: توسعه کشاورزی و صنعتی در این منطقه با رویکرد تولید و بدون توجه به مراحل پس از آن مثل بسته بندی، برندسازی و صنایع تبدیلی انجام شده که باید این وضعیت با کمک سرمایه‌گذاران و بخش‌های علمی و دانشگاهی ساماندهی شود.

وی بیان ‌کرد: توسعه گلخانه‌ای و تولید سنگ در تیران و کرون در سال های گذشته انجام شد و این دسته از اقدامات به گونه‌ای بوده که نیروی کار از دیگر شهرستان‌ها جذب می‌شود اما حلقه تولید به دلیل غفلت از بخش‌های دیگر تکمیل نشده است.

فرماندار تیران و کرون ادامه داد: تولید محصول کشاورزی بدون توجه به فرآیند بسته بندی و تجاری‌سازی و سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی منفعت چندانی را نصیب تولیدکنندگان نمی‌کند و بسیاری از بازارهای دیگر از بین می‌رود.

به گفته وی تعامل بین دانشگاه و نهادهای اجرایی فرصت های زیادی را برای تولید و انجام فعالیت‌های اقتصادی فراهم می‌کند اما باید بسترسازی برای این موضوع انجام شود.

به اعتقاد حججی هوای پاک، موقعیت جغرافیایی و گردشگری تیران و کرون نباید با ورود صنایع آلاینده از بین برود بلکه باید متناسب با آن برنامه ارائه شود و دانشگاه‌های این شهرستان در این خصوص نقش خود را در تربیت نیروی موردنیاز و برنامه جامع ایفا کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مرکز تیران در بخشی از این جلسه و برنامه توسعه پایدار این منطقه اشاره ‌کرد و گفت: این برنامه با وجود مردمانی آگاه، مومن، سالم و با نشاط و با محیطی سرسبز، سالم و مدلی موفق اجرایی خواهد شد.

رضا طاهری با بیان اینکه سیستم مدیریتی شهرستان برای توسعه، پژوهش‌های دانشگاهی را مبنا قرار داده است، افزود: رساله و پایان نامه های دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی همراه با متخصصان حوزه های مختلف برای برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس این نشست مشترک، از سال آینده دانشگاه صنعتی اصفهان در محل دانشگاه جامع علمی و کاربردی مرکز تیران فعالیت آموزشی، پژوهشی و علمی خود را آغاز می کند.

تیران و کرون دارای سه دانشگاه جامع علمی و کاربردی، آزاد اسلامی و پیام نور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha