سرکنسول ایران در هرات از امدادگران خراسان رضوی قدردانی کرد

مشهد- ایرنا- سرکنسول ایران در هرات افغانستان گفت: دستگاههای امدادی و خدمات رسان استان خراسان رضوی نقش خود را در مهار آتش سوزی گمرک اسلام قلعه به خوبی ایفا کردند که قابل تحسین است.

محمد صدیقی فر روز یکشنبه در حاشیه سفر به نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انفجار مهیب در گمرک اقتصادی اسلام قلعه افغانستان و آتش سوزی گسترده آن، با همت و تلاش نیروهای امدادی و خدمات رسان استان خراسان رضوی مهار شده است.

وی ادامه داد: از لحظه وقوع آتش سوزی روز گذشته در گمرک اسلام قلعه به خاطر جلوگیری از دامنه این حادثه ارتباطات و رایزنی های مختلف بین مقامات ارشد ۲ کشور ایران و افغانستان انجام شد.

سرکنسول ایران در هرات افغانستان گفت: مرزبانی استان خرسان رضوی روز گذشته در مهار این آتش سوزی نقش بسیار خوبی داشت بطوریکه بعد از وقوع این حادثه تعداد بسیاری از کامیونهایی که در گمرک اسلام قلعه توقف داشتند به خاطر جلوگیری از سرایت آتش وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شدند که در این ارتباط مرزبانان مستقر در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان همکاری بسزایی داشتند.

وی افزود: از ساعت ابتدایی وقوع انفجار و در پی آتش سوزی ایجاد شده تمامی دستگاههای خدمات رسان شهرستانهای تایباد، تربت‌جام، خواف، فریمان و مشهد در مرز دوغارون مستقر بودند که جای تقدیر دارد.

صدیقی فر ادامه داد: امروز هم بیش از ۶۵ نیروی آتش نشان با افزون بر ۳۰ دستگاه ماشین آتش نشانی سنگین و نیمه سنگین از شهرستانهای همجوار برای دومین روز به محل وقوع حادثه اعزام شدند و هشت ساعت برای لکه گیری و کنترل آتش روز گذشته تلاش کردند.

ساعت ۱۳ دیروز ۲۵ بهمن ماه انفجار بزرگی در تاسیسات گمرکی اسلام ‌قلعه افغانستان واقع در مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد.
انفجار اولیه بخاطر حضور تانکرهای حامل سوخت و گاز در منطقه به دهها انفجار پی در پی و آتش سوزی بسیار گسترده انجامید لذا والی هرات از استاندار خراسان رضوی درخواست کمک کرد.
استاندار خراسان رضوی علاوه بر دستور سریع به نهادهای امدادی برای گسیل به منطقه آسیب‌ دیده، عصر دیروز به بازدید مرز دوغارون رفت.

گمرک اسلام قلعه افغانستان در ۲۵ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =