۴۲ پروژه محرومیت زدایی در لارستان اجرا شد

لارستان-ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان گفت: ۴۲ پروژه محرومیت زدایی و اشتغالزایی با همکاری و مشارکت مردم، خیران و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در مناطق و روستاهای محروم این شهرستان انجام شده است.

سرهنگ عیسی افسری، یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه‌ها و اقدامامات در قالب اجرای رزمایش الی بیت‌المقدس و در حوزه‌های مختلف شامل، ساخت مسکن محرومان، آبرسانی، اهدای جهیزیه به نوعروسان، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، کمک‌های آموزشی و معیشتی به خانواده‌های نیازمند و دانش‌آموزان محروم انجام شده است.

وی افزود: توزیع افزون بر یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند، تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی از جمله ۵۰۰ بسته نوشت افزار، ۳۵ دستگاه تبلت و موبایل بین دانش‌آموزان نیازمند، اهدای ۱۲ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند و آزادی سه نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از جمله این اقدامت است.

افسری، همچنین به برخی از اقدامات سپاه لارستان در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی با مشارکت و همراهی اداره‌های ذی‌ربط اشاره و بیان کرد: واکسیناسیون و معاینه رایگان چهار هزار راس دام سبک و سنگین در روستاهای این شهرستان با هدف مقابله با بیماری‌ها از دیگر اقدام‌ها و طرح‌های محرومیت زدایی است که در قالب رزمایش الی بیت‌المقدس صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان ادامه داد: هدف و رویکرد اصلی سپاه، شناسایی فرصت‌ها، تهدیدها و چالش‌های موجود در این شهرستان به ویژه در روستاها و مناطق محروم با محوریت و مشارکت مردم، خیران و با همکاری دولت و نهادهای اجرایی ذی‌ربط و تلاش برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم و خانواده‌های نیازمند است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =