شکوفایی ظرفیت های تیران و کرون نیازمند رویکرد علمی است

اصفهان- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: شکوفایی ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری شهرستان تیران و کرون نیازمند اتخاذ رویکرد علمی و پژوهشی است.

به گزارش ایرنا، سیدمهدی ابطحی عصر روز یکشنبه در نشست مشترک هیات رئیسه این دانشگاه و مدیریت اداری و سیاسی تیران و کرون در محل دانشگاه جامع علمی و کاربردی این شهرستان افزود: این دانشگاه با ایجاد این نمایندگی در این منطقه زمینه تعامل و همکاری علمی و اجرایی را فراهم می‌کند و از طرف مقابل باید این همکاری وجود داشته باشد.

وی اظهارداشت:  این دانشگاه در ۹ شهرستان پایگاه نمایندگی ایجاد کرده که این تعداد تا پایان سال به ۱۰ مرکز افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در گذشته با ادبیات امروز و در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه پایه گذاری شده که راه اندازی نخستین پایگاه علم و فناوری کشور دستاورد دانشگاه صنعتی اصفهان است.

ابطحی بیان کرد: کمک به رفع مشکلات منطقه‌ای، کشوری و بین المللی یکی از مهمترین سیاست‌های دانشگاه صنعتی اصفهان که به همین دلیل پایگاه‌هایی از این مرکز علمی و دانشگاهی در شهرستان ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد : چنین اقدامی نه تنها در تربیت نیروی انسانی بلکه زمینه‌ساز انجام تعاملات بین مدیریت اجرایی هر منطقه با نهادهای دانشگاهی برای پاسخ به نیازها خواهد شد و نتایج آن به مردم و جامعه می‌رسد.

ابطحی با اشاره به کیفیت عملکرد این دانشگاه یادآور شد: کیفیت بیش از کمیت در برنامه و اقدامات این دانشگاه مورد توجه است و به همین خاطر سالانه ۹ تا ۱۰ هزار دانشجو در این مرکز عالی تحصیل می‌کنند ولی افراد متخصص و توانمندی تربیت می‌شوند.

وی به فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه  اشاره و اضافه ‌کرد: این مرکز علمی و دانشگاهی امسال با وجود محدودیت‌های مالی بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال قرارداد پژوهشی با نهادهای اجرایی، اقتصادی و اجتماعی منعقد کرده است.

بر اساس این نشست مشترک، از سال آینده دانشگاه صنعتی اصفهان در محل دانشگاه جامع علمی و کاربردی مرکز تیران فعالیت آموزشی، پژوهشی و علمی خود را آغاز می کند.

دانشگاه صنعتی اصفهان با حدود ۱۰ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های برتر کشور است.

تیران و کرون دارای سه دانشگاه جامع علمی و کاربردی، آزاد اسلامی و پیام نور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها