آنکارا چند عضو حزب کُردی «دموکراتیک خلق‌ها» در ترکیه را دستگیر کرد

تهران - ایرنا - نیروهای امنیتی ترکیه، شهردار « بکریهان » در استان « باتمان » در جنوب شرقی این کشور و ۶ عضو حزب کُردی «دموکراتیک خلق ها» را دستگیر کردند.

به گزارش ایرنا، شبکه روسیه الیوم امروز (یکشنبه) به نقل از روزنامه «زمان»  ترکیه گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور، «گلستان سونوک» شهردار «بکریهان» در استان باتمان در جنوب شرقی ترکیه  و ۶ عضو حزب دموکراتیک خلق ها را دستگیر کردند.  

بر اساس گزارش این روزنامه نیروهای امنیتی ترکیه به خانه‌های اعضا و رهبران حزب دموکراتیک خلق ها در «باتمان» از جمله شهردار حمله کردند و «مراد کیلیچ» مدیر شعبه حزب در این شهر،  «تایفون جونای» مدیر شعبه حزب در منطقه مرکزی و «محمد امین سلمان» عضو شورای جوانان،  «شکران شوکتاک»   عضو شورای شهر « توز لوک»  و «سعاد اوزتاکین»   و «سید علی دوغان» اعضای حزب را دستگیر کردند.  

روسیه الیوم به نقل از روزنامه مخالف دولت ترکیه اضافه کرد: در حالی که علت دستگیری این افراد مشخص نیست، هفت بازداشت شده به اداره امنیت باتمان منتقل شده‌اند.  

حزب دموکراتیک خلق‌ها یک حزب سیاسی قانونی در ترکیه است که در تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۲ از سوی کنگره دموکراتیک خلق‌ها و چپگرایان کرد شکل گرفت. 

حزب دموکراتیک خلق‌ها در نخستین حضور سیاسی خود در انتخابات محلی ترکیه در ۳۰ مارس ۲۰۱۴ شرکت کرد. این حزب همچنین در نخستین انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در سال ۲۰۱۴ شرکت کرد و نامزد آن «صلاح الدین دمیرتاش» بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =