کلیات بودجه بعد از وصول، در صحن بررسی و به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ بعد از دریافت،‌ در صحن بررسی و در صورت تصویب برای رسیدگی به جزییات و موارد اصلاحی دولت، به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع می‌شود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدحسین فرهنگی روز یکشنبه با اشاره به نشست هیات رییسه مجلس درباره لایحه بودجه۱۴۰۰ اظهار کرد: بعد از وصول لایحه دولت در مجلس ابتدا کلیات در صحن بررسی و سپس برای رسیدگی به جزییات، تغییرات و موارد اصلاحی دولت، به کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ ارجاع می‌شود.

فرهنگی تصریح کرد: در صورت تصویب کلیات، لایحه بودجه ۱۴۰۰ بعد از بررسی جزییات آن در تلفیق، در صحن مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در صورتی که تغییرات لایحه بودجه محدود باشد، کمیسیون تلفیق زمان کمتری را صرف بررسی اصلاحات دولت خواهد کرد البته با توجه به اینکه بررسی کلیات لایحه در کمیسیون تلفیق منتفی می‌شود لذا زودتر از سقفی که در قانون پیش‌بینی شده امکان ارائه لایحه از کمیسیون تلفیق بودجه به صحن وجود دارد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: براساس اخبار واصله لایحه بودجه ۱۴۰۰ امروز در جلسه هیات وزیران بررسی می‌شود.

به گفته فرهنگی طرح شفافیت آرای نمایندگان در نشست هفته جاری مجلس بررسی خواهد شد. در صورت تصویب کلیات تمام یا برخی مواد به کمیسیون ارجاع می‌شود.

 سخنگوی هیات رییسه مجلس همچنین گفت: در نشست امروز طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده که اختلاف نظر در ارتباط با اجرای آزمایشی آن وجود داشت، مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =