اقامت مسافران ۲ تورگردشگری غیرمجاز در یزد جلوگیری شد

یزد -ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: با توجه به نظارت‌ها در تعطیلات اخیر از حضور افراد ۲ تور غیرمجاز از استان‌های شمالی کشور و اسکان آنها جلوگیری شد و مسافران به شهرهای خود بازگردانده شدند.

به‌گزارش روزیکشتبه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی یزد به ایرنا، هما خورشیدی افزود: با توجه به‌ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تأسیسات گردشگری و ساماندهی سفرهای ایمن به استان که مستلزم همکاری فعالان این عرصه برای جلوگیری از شیوع بیماری کروناست، این تصمیم اتخاذ شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد با اشاره به اینکه این اقدام در راستای دستورالعمل‌ سفرهای ایمن و معرفی مقاصد ایمن گردشگری صورت گرفت، تصریح کرد: مسافران باید برای سفرهای ضروری خود نسبت به انتخاب اقامتگاه‌های رسمی از قبل اقدام  و یا از تورهای سازمان‌یافته که تحت نظر دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری قرار دارد، استفاده کنند.

استان یزد با ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و حدود ۶ هزار اثر شناسایی شده یک هزار و ۸۵۰ اثر ثبت ملی دارد.

یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی ارزشمندی است و با عنوان شهر بادگیرها، کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، حسینیه ایران، شهر دوچرخه‌ها، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها