وزیرخارجه افغانستان از کمک ایران برای مهار آتش سوزی هرات تشکر کرد

کابل - ایرنا - وزیر امور خارجه افغانستان از اقدام و همکاری به موقع جمهوری اسلامی ایران برای مهار آتش‌سوزی در گمرک مرزی هرات صمیمانه سپاسگزاری کرد.

به گزارش ایرنا، محمد حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان امروز یکشنبه اعلام کرد: "از کشور دوست جمهوری اسلامی ایران در راستای مهار آتش‌سوزی، جلوگیری از خسارات بیشتر و همچنان گشودن مرز و انتقال بیش یکهزار کامیون به خاک ایران، صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی می کنم."

وی همچنین از تلاش‌های به ‌موقع استاندار و مقامات محلی هرات و همچنان تشریک مساعی میان ارتش پلیس و نیروی مرزی، کماندو و سایر نهادهای محلی در راستای آتش‌نشانی و جابجایی خودروها تشکر کرد.

امرالله صالح معاون رئیس جمهوری افغانستان نیز امروز از دولت جمهوری اسلامی ایران بخاطر کمک به اطفای حریق و اجازه دادن به ورود صدها کامیون به خاک آن کشور برای مصون ماندن از آتش سوزی تقدیر کرد.

وی امروز یکشنبه در صفحه فیسبوک خود نوشت از کمک نیروهای امدادی و آتش نشانی ایران برای کمک به خاموش کردن آتش سوزی در هرات سپاسگزاریم .

ساعت ۱۳ روز  ۲۵ بهمن ماه انفجار بزرگی در تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان واقع در مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد.

انفجار اولیه بخاطر حضور تانکرهای حامل سوخت و گاز در منطقه به دهها انفجار پی در پی و آتش سوزی بسیار گسترده‌ای انجامید لذا والی هرات بلافاصله از استاندار خراسان رضوی درخواست کمک کرد.
استاندار خراسان رضوی علاوه بر صدور سریع دستور به نهادهای امدادی برای گسیل به سمت منطقه آسیب‌دیده، عصر دیروز به بازدید مرز دوغارون رفت. 

۶۵ آتش‌نشان از شهرهای تایباد، تربت‌جام، باخرز، فریمان و خواف با ۲۰ دستگاه خودروی سنگین و چهار خودروی نیمه‌سنگین آتش‌نشانی از عصر دیروز تاکنون از دو جبهه شرقی و غربی عملیات مهار آتش گسترده و انفجارهای پی در پی در اسلام‌قلعه افغانستان را انجام داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha