بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ناچیز است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت : بودجه این اداره کل و به تبع آن شهرستان‌هایی همچون پلدختر ناچیز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی نیک سرشت روز یکشنبه در جلسه معارفه رییس جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی پلدختر اظهار داشت: سه درصد بودجه به فرهنگ اختصاص داده می‌شود که از این میزان نیز به دلیل وجود چند نهاد و دستگاه موازی، در نهایت یک و نیم درصد سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می شود.

وی افزود: باتوجه به شرایط اعتباری، فردی که به عرصه فرهنگ و هنر وارد می‌شود مانند یک رزمنده و بسیجی است که باید از داشته های خود گذشته و در این راه ایثار کند تا بتواند در این زمینه مفید واقع شود.

وی همچنین افزود: پلدختر از شهرستان‌های بزرگ استان لرستان است که دارای پیشینه بلند تاریخی و فرهنگی با آثار طبیعی و تاریخی فراوانی می باشد.

نیک سرشت یادآور شد: نخبگان و بزرگان فرهنگی، دینی و هنری بسیاری در پلدختر پرورش یافته اند و این شهرستان در طول تاریخ ایران زمین، منشا خدمات شایسته فرهنگی بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه فرهنگ اساس استقلال است گفت: بزرگانی مانند علامه جزایری در پلدختر دفن شدند و هنرمندان و فرهنگیان بسیاری در این شهرستان پرورش یافته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =