افتتاح ۵۴۳ طرح در دهه فجر همتی برای توسعه آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- ۵۴۳ طرح با بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال طی دهه فجر امسال به همت دولت تدبیر و امید در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید که این عملکرد نشان از تلاش دولت دوازدهم برای توسعه این استان بوده و جزو گام‌های موثر و بلند دولت برای توسعه است.

به گزارش ایرنا، دولت تدبیر و امید گام های بزرگی را همزمان با دهه فجر امسال در راستای توسعه بخش‌های مختلف کشور برداشته و صدها هزار میلیارد ریال طرح را در نقاط مختلف کشور به بهره برداری رسانده است.

آذربایجان‌غربی نیز از این طرح‌ها عقب نمانده و توانسته با بهره‌برداری از ۵۴۳ طرح عمرانی و خدماتی در سطح استان روند توسعه دولت تدیبر و امید را به اثبات برساند.

این اقدام دولت برای افتتاح طرح های مختلف و به پایان رساندن روند اجرایی آنها، نشانه همت عالی در راستای جلوگیری از نیمه تمام ماندن طرح ها برای دولت های آینده است که خود، خدمتی قابل توجه به شمار می رود.

افتتاح ۱۶هزار و ۴۴۰میلیارد ریال طرح طی دهه فجر در آذربایجان‌غربی 

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نگاه خوبی برای توسعه مناطق کم برخوردار به ویژه به این استان دارد، گفت: همزمان با دهه فجر امسال، ۵۴۳ طرح با اعتبار ۱۶ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در استان افتتاح شده است.

محمدمهدی شهریاری افزود: از این میزان، ۳۸۱ طرح عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ‌ بر ۱۵ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال در حوزه دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۵ طرح عمرانی و خدمات شهری در حوزه شهرداری‌ها با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال و ۱۱۷ طرح عمرانی و خدماتی در حوزه دهیاری‌ها در ۶ شهرستان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

کلنگ زنی ۷۸ طرح عمرانی در آذربایجان‌غربی

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این رابطه گفت:  ۷۸ طرح عمرانی نیز همزمان با دهه فجر امسال کلنگ زنی شد.

آیدین رحمانی رضاییه اضافه کرد: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح‌ها بالغ بر پنج هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل ۶۹ پروژه دستگاه‌های استان با اعتبار چهار هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال و ۹ پروژه مدیریت شهری با اعتبار ۳۴۰ میلیارد ریال است.

بهره‌برداری از ۵۷ طرح اقتصادی در آذربایجان‌غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در ایام الله دهه فجر امسال ۵۷ طرح اقتصادی با ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسید.

نادر صادقی بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌های اقتصادی برای ۸۱۳ نفر در آذربایجان غربی اشتغال زایی شده است.

وی بیان کرد: در این دهه، سه طرح اقتصادی با ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۱۹ نفر پیش بینی اشتغال در استان نیز کلنگ زنی شد.

بهره برداری از ۱۸ طرح هادی همزمان با دهه فجر در آذربایجان‌غربی 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی نیز گفت: ۱۸ طرح هادی روستایی همزمان با دهه فجر در این استان به بهره‌برداری رسید که برای اجرای آنها ۷۳ میلیارد و ۹۵۹ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

محمود بدلی افزود: هفت هزار و ۲۰۲ خانوار با ۲۵ هزار و ۴۰۵ نفر از جمعیت روستایی  آذربایجان‌غربی از خدمات این طرح‌های هادی بهره‌مند شدند.

وی اضافه کرد: همچنین در این دهه برای یک هزار و ۵۰۰ واحد روستایی در شهرها و روستاهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان سند صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی بیان کرد:  علاوه بر آن، یک‌هزار واحد مسکونی مقاوم سازی و بهسازی شده روستایی این استان در دهه فجر امسال تحویل متقاضیان ‌شد.

بدلی افزود: برای این طرح‌ها نیز یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که ۴۰۰ میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی و آورده شخصی است.

۱۱ واحد صنعتی و معدنی همزمان با دهه فجر در آذربایجان غربی افتتاح شد

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱ واحد صنعتی و معدنی همزمان با دهه مبارک فجر با حضور مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

غلامرضا بابایی افزود: برای راه اندازی و به بهره برداری رسیدن این واحدها ۱۱ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این واحدهای تولیدی برای ۱۷۵ نفر به طور مستقیم اشتغال فراهم شد.

وی بیان کرد: شرکت آرد مهرآسای غرب و موکریان کامپوزیت آلومینیوم در پیرانشهر، آذرگونش پیشگام غرب در ارومیه و معدن مرمریت خورخوره مهاباد از جمله مهمترین طرح های افتتاحی به شمار می رود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار داشت: واحدهای افتتاحی به مناسبت دهه فجر، نمونه ای از ۱۵۵ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده طی سال جاری بوده و به صورت نمادین مورد افتتاح قرار گرفتند.

بهره برداری از ۵۷ طرح عشایری همزمان با دهه فجر در آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ۵۷ طرح عشایری با ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه همزمان با دهه فجر امسال در سطح استان به بهره‌برداری رسید.

علی ناجی افزود: بخشی از این طرح ها در زمینه آبرسانی و شامل تامین آب شرب سالم و بهداشتی، بهسازی چشمه و احداث خط انتقال بوده که در مناطق ییلاقی شهرستان‌های چالدران، ماکو، اشنویه، پیرانشهر، نقده، مهاباد، میاندوآب و شاهین‌دژ اجرا شده است.

مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در این حوزه ۴۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: با اجرای این طرح‌ها، هزار و ۱۸۶ خانوار عشایری از مزایای آن بهره‌مند ‌شدند.

ناجی بیان کرد: علاوه بر این طرح های آبرسانی، مرمت و بازسازی ایل‌راه‌ های عشایری به طول ۱۰۹ کیلومتر از دیگر طرح‌های افتتاحی عشایری در دهه فجر امسال در آذربایجان غربی بود.

وی گفت: برای اجرای این طرح‌ها نیز سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که ۴۱۹ خانوار عشایری نیز از آن بهره‌مند ‌شدند.

۱۴۲طرح گازرسانی دهه فجر امسال در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه دهه مبارک فجر امسال، ۶۶ روستای استان با مجموع پنج هزار و ۹۸۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند، گفت: با بهره مندی این روستاها شاخص بهره‌مندی خانوار روستایی استان با ۲ درصد افزایش به ۷۳ درصد رسید.

علیرضا شیخی با اشاره به  پراکندگی این روستاها افزود: افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در شهرستان های تکاب، مهاباد، چالدران، پیرانشهر، ارومیه، میاندوآب، سلماس، ماکو و شاهین‌دژ انجام می شود.

وی اظهار کرد: بهره‌برداری گاز ۷۴ مصرف کننده صنعتی و گازرسانی به ۲ جایگاه CNG نیز از دیگر طرح های دهه مبارک فجر امسال است.

وی میزان اعتبار صرف شده برای پروژه‌های افتتاحی دهه مبارک فجر را هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: کلنگ‌زنی ۴۰ پروژه گازرسانی روستایی از دیگر برنامه‌های شرکت گاز آذربایجان‌غربی برای ایام مبارک دهه فجر بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان ۴۰ روستای آماده کلنگ‌زنی برای گازرسانی را شامل سه روستای محور مینگول ارومیه، هشت روستای محور حیدرآباد خوی، ۹ روستای محور صفاخانه،   سه روستای محور قیز کرپی و ۶ روستای محور صورین شاهین‌دژ، ۶ روستای محور یک سنجی سلماس و ۵ روستای محور دارساوین سردشت دانست و افزود: این روستاها در مجموع دارای سه هزار و ۷۴۴ خانوار است که پیش بینی می‌شود با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند.

١٣٢ طرح برق‌رسانی در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: احداث شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی به طول ٨١ کیلومتر، توسعه شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی به طول ٢٧٢ کیلومتر و توسعه و احداث ٢ باب ساختمان اداری از جمله‌ طرح‌های دهه فجر امسال است.

اکبر حسن بگلو افزود: احداث ۵۵٧ دستگاه پست هوایی و احداث ٢ کیلومتر شبکه روشنایی معابر از دیگر طرح‌های قابل بهره‌برداری شرکت برق در آذربایجان‌غربی است.

وی بیان کرد: ساختمان اداری رودکی با زیربنای یک‌هزار و ٨٩٠  مترمربع و ۶٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در این روز به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: همچنین در دهه فجر امسال ٢۶ طرح برق رسانی در این استان کلنگ زنی شد.

حسن بگلو ادامه داد: برای این طرح‌ها نیز یک‌هزار و ۵٨٠ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

در ایام دهه فجر امسال علاوه بر طرح های افتتاحی و کلنگ زنی طرح های دیگر، ۶۰۰ برنامه ویژه نیز در این مدت اجرا شد که همه آنها در راستای جشن سالگرد چهل و دوم انقلاب اسلامی ایران بود.

همچنین به همت دولت تدبیر و امید ۵۳۹ طرح خدماتی، عمرانی و اقتصادی در حوزه‌های مختلف در این استان همزمان با دهه فجر سال ۱۳۹۸ در آذربایجان‌غربی نیز به بهره‌برداری رسید.

از این تعداد، ۵۴ طرح اقتصادی، ۳۶۶ طرح عمرانی و ۱۱۹ طرح خدماتی است که در مرکز و شهرستان‌های مختلف استان سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

۲ هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصادی، هفت هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال برای طرح‌های عمرانی و سه هزار و ۷۱۶ میلیارد ریال نیز برای طرح‌های خدماتی در این استان سال ۱۳۹۸هزینه شده است.

همچنین ۴۱ طرح عمرانی و اقتصادی و ۱۴ طرح خدماتی جزو طرح‌هایی بودند که عملیات اجرایی آنها در آذربایجان‌غربی طی دهه فجر سال گذشته آغاز شد که بخشی امسال به بهره برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha