رئیس دادگستری: برگزاری مراسم عمومی در هشترود ممنوع است

مراغه - ایرنا - رئیس دادگستری هشترود گفت: برگزاری مراسم عمومی و تجمع افراد در این شهرستان به جهت شرایط کرونایی ممنوع و جرم مشهود است.

رحیم استادی روز یکشنبه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان افزود: نیروی انتظامی می تواند برای جلوگیری از برگزاری این گونه مراسم ورود کند و نیاز به دستور قضایی ندارد. 
وی گفت: قوه قضائیه به صورت ۲۴ ساعته در کنار مسئولان دخیل در امر کنترل بیماری کروناست و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

اکبر انبارته معاون فرماندار هشترود هم با بیان اینکه بزرگترین تجمع شهرستان هر هفته در چهارشنبه بازار رخ می دهد، افزود : وضعیت بازار هفتگی هشترود خطرناک است و اصناف و کسبه اگر رعایت نکنند مجبور به تعطیلی بازار هفتگی در هفته های بعد خواهیم بود.

وی تعداد مبتلایان جدید کرونا در هشترود را ۱۲ نفر قطعی و ۴۶ مورد سی تی اسکن مثبت اعلام کرد و گفت: تعداد کل مبتلایان یکهزار و ۲۴۵ نفر قطعی با سی تی اسکن مثبت است .
انبارته گفت : تاکنون ۴۳ نفر هم جان خود را از دست داده اند .

معاون فرماندار هشترود گفت:  ۵۵ درصد مبتلایان از گروه سنی بالای ۳۱ سال، ۴۶ درصد فوتی ها بالای ۶۰ سال سن و  ۲۳ مورد از فوتی ها مرد و ۲۵ مورد از فوتی ها روستایی هستند.
وی با بیان اینکه  ۹۵ درصد مبتلایان بهبود یافته اند، افزود :  ۷۱۸ مورد از مبتلایان شهری و ۵۹۲ نفر از مبتلایان نیز مرد هستند.
وی گفت: آژیر خطر موج چهارم کرونا در شهرستان به صدا درآمده است چون هر روز ۲ مورد بستری داریم.

انبارته اعلام کرد: در قالب طرح شهید سلیمانی ۱۷ هزار و ۱۶۸  نفر از جامعه هدف غربالگری شده اند به طوریکه در سالمندان دور دوم غربالگری و در زنان باردار دور سوم غربالگری انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =