نخستین پروانه بهره‌برداری دانش‌بنیان در اردبیل صادر شد

اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از صدور نخستین پروانه بهره‌برداری دانش‌بنیان برای یک واحد تولید لامپ در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، رامین صادقی روز یکشنبه در این زمینه گفت: این شرکت که از واحدهای مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل است، در زمینه تولید چراغ‌های ال‌ای‌دی و هوشمند معابر فعالیت می‌کند و با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد ریالی برای ۱۵ نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت.

وی افزود: این مجوز در راستای عملیاتی کردن مصوبه هیات وزیران در مورد تسهیل و روان‌سازی صدور پروانه بهره‌برداری برای متقاضیان صنایع پیشرفته، شرکت‌ها و موسسه‌های دانش‌بنیانی که صلاحیت آنها از سوی کارگروه قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسه‌های دانش بنیان احراز می‌شود، صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اهتمام این سازمان در راستای تسهیل مجوزهای صنعتی، پژوهشی و تحقیق و توسعه برای واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در مرکزهای رشد و پارک علم و فناوری، در مورد همکاری و مشارکت برای عملیاتی نمودن مشوق‌های قانونی واحدهای دانش‌بنیان و معرفی محصولات تولیدی واحدهای دارای مجوز به دستگاه دولتی و واحدهای تولیدی و تجاری زیرپوشش تاکید کرد.

در حال حاضر افزون بر یک‌هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان اردبیل وجود دارد که در ۱۰ ماه گذشته صادرات محصولات متنوعی را از گمرکات این استان با ارزش ۱۹۴ میلیون دلار انجام داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha