۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84229284
۰ نفر

برچسب‌ها

ترکیه از  پایان عملیات نظامی در شمال عراق خبر داد

تهران - ایرنا - همزمان با اعلام پایان عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق موسوم به پنجه عقاب ۲، وزیر دفاع این کشور از کشف اجساد ۱۳ غیر نظامی ترک که به گفته او به دست اعضای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) به قتل رسیده بودند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع ترکیه امروز - یکشنبه - از پایان عملیات نظامی خود برای پاکسازی تروریست‌ها از سوی نیروهای مسلح این کشور در منطقه «گارا» واقع در شمال عراق موسوم به «پنجه عقاب ۲ - Claw-Eagle ۲ » خبر داد و اعلام کرد: در پی عملیات دیگری در شمال عراق سه نفر دیگر از اعضای پ.ک.ک از پای درآمدند و با احتساب آن‌ها، تعداد تروریست‌هایی که در چارچوب عملیات پنجه عقاب ۲ به دست نیروهای مسلح ترکیه کشته شده‌اند به ۴۲ نفر رسید.

در این عملیات همچنین سه نظامی ترک کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به نوشته روز یکشنبه «دیلی صباح»، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در چارچوب عملیات نظامی پنجه عقاب ۲ در مجموع ۴۸ نفر از تروریست‌ها کشته و دو نفر دیگر از آنها دستگیر شدند.

بنا به اعلام وزارت دفاع ترکیه، در میان تروریست‌هایی که به دست نیروهای مسلح ترکیه از پای درآمده‌اند سه نفر ار مقامات سطح بالای این گروه تروریستی بودند.

دیلی صباح افزود: «خلوصی آکار» روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، تروریست‌های پ.ک.ک،  ۱۳ شهروند ترکیه را پس از ربودن و تیراندازی به سر بیشتر آنها، در غاری در شمال عراق به قتل رساندند.

به گفته او و بر اساس تحقیقات مقدماتی، ۱۲ نفر از غیر نظامیان که همگی آنها غیر مسلح بودند از ناحیه سر مورد اصابت گلوله تروریست‌ها قرار گرفتند و کشته شدند. یک نفر دیگر هم با اصابت گلوله تروریست‌ها به ناحیه شانه کشته شد.

وزیر دفاع ترکیه که در راس هیاتی متشکل از فرماندهان ارتش ترکیه به نقطه صفر مرزی ترکیه با عراق رفته بود با اشاره به کشته شدن تمام تروریست‌هایی که غیرنظامیان ترک را در غار گارا به قتل رسانده بودند در گفت وگو با  خبرنگاران از پایان عملیات پنجه عقاب ۲ خبر داد.


 

ترکیه به ویژه در طول دو سال اخیر به حملات زمینی و هوایی موسوم به پنجه ببر و پنجه عقاب در شمال عراق دست زده که با واکنش شماری از مسوولان و جریان های سیاسی عراقی حتی اتحادیه عرب روبه رو شده و آنها بارها نقض حاکمیت عراق و حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به شمال این کشور را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به آن و برچیدن پایگاه های نظامی ترکیه در شمال عراق شده‌اند.
به گفته مقامات ترکیه تروریست‌های پ.ک.ک اغلب از شمال عراق به عنوان پایگاه برای برنامه‌ریزی حملات تروریستی مرزی به ترکیه استفاده می کنند.

آنکارا از ماه ژوئن گذشته عملیات‌ نظامی خود علیه تروریست‌های پ.ک.ک موسوم به پنجه ببر و پنجه عقاب را آغاز کرد. عملیات پنجه عقاب ۲ از روز چهارشنبه گذشته آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =