سینمای کوتاه، سری به «حوالی حریم» می‌زند

تهران- ایرنا- مهدی میرغیاثی، فیلمساز حوزوی و فعال فرهنگی، میهمان برنامه امشب «سینمای کوتاه» شبکه آی فیلم است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «سینما کوتاه» به تهیه کنندگی علی‌اکبر صدیقی، در سومین قسمت خود به سراغ فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای حوالی حریم می‌رود. اثری که مهدی میرغیاثی کارگردانی کرده، حسن اسدی زاده تهیه کننده اش بوده و حنظله تاج الدینی فیلمنامه آن را به نگارش درآورده است.

حوالی حریم محصول سال ۱۳۹۷ و از تولیدات اتاق تجربه خانه فیلم داستانی است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جوانی که حوالی حرم حضرت معصومه (ع) دست‌فروشی می‌کند، با حضرت(ع) عهد بسته که مرتکب خلاف نشود؛ ولی باز هم گرانفروشی کرده و زائران را می‌فریبد، تا اینکه یکی از زائران او را به دام می‌اندازد و... 

سوگل طهماسبی و حسام خلیل‌نژاد در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

«سینمای کوتاه» در مدت زمان ۲۵ دقیقه، نمایش یک فیلم کوتاه با ارزش‌های تکنیکی و محتوایی قابل توجه و نیز گفت و گو با کارگردان اثر با موضوعاتی همچون ساحت فیلم کوتاه از منظر کلی، چالش‌های پیش روی فیلمسازان در تولید و پخش، جشنواره‌ها و عرضه و نمایش فیلم‌های کوتاه از طریق پلتفرم های فضای مجازی، سرمایه‌گذاری و بازگشت آن و البته نحوه استقبال مخاطبان از فیلم های کوتاه داستانی را دربر دارد.

برنامه «سینمای کوتاه» با اجرای حسام فروتن محصول واحد تولید و هنری شبکه آی‌فیلم است که امشب ساعت ۲۳:۳۰ از این شبکه پخش می‌شود و تکرار آن دوشنبه ساعت ۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ روی آنتن این شبکه خواهد رفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha