عادی انگاری  ویروس کرونا خطر بزرگی برای سلامت مردم است

کرج - ایرنا - مسوول کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی جامعه ستاد کرونا البرز گفت: عادی انگاری ویروس کرونا، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم است در حالی که با ورود ویروس جهش یافته انگلیسی باید رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شود.

ناصرمقدم روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: طبق آمار و گزارش مراجع رسمی،  رعایت پروتکل های بهداشتی توسط ساکنان البرز و دیگر مناطق کشور از ۸۵ درصد به ۷۵ درصد کاهش یافته  و تعداد شهرهای زرد روند افزایشی دارد.

وی گفت: در واقع  این یعنی زنگ خطر و هشدار برای کل جامعه که در صورت ادامه روند و رفتار فعلی شهروندان، بار دیگر شاهد گسترش شیوع و انتشار این ویروس در سطح جامعه خواهیم بود.

مقدم  با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز اظهار داشت: باید با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و بخصوص رعایت فاصله گذاری های اجتماعی، مانع از آن شویم که فرارسیدن عید نوروز، بستری برای افزایش ابتلا و مرگ و میر شهروندان ما شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: باید برای تعطیلات ایمن نوروز هماهنگی و عزم همگانی داشته باشیم و با توجه به بهداشت فردی و اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیر ضرور و کاهش تردد ها به حداقل ممکن، جلوه مناسبی از هوشمندی و هماهنگی عمومی را رقم بزنیم.

مقدم خاطر نشان کرد: با رعایت دقیق و حداکثری توصیه های بهداشتی از جمله استفاده صحیح و مداوم از ماسک و اهتمام به آن شستن مداوم دست ها و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و اصول بهداشتی و رعایت منع تردد شبانه و پرهیز از دورهمی و مهمانی های شبانه زمینه مناسب و لازم را برای ورود به سال و قرن جدید و مبارک فراهم کنیم.

از مجموع هفت شهرستان استان البرز ۲ شهرستان زرد و پنج شهرستان آبی کرونایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها