۲۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84229212
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ دانش آموز البرزی منتخب جشنواره علمی کشوری تجلیل شدند

کرج - ایرنا - ۲۵ دانش آموز استان البرز که در نخستین جشنواره علمی- پژوهشی، پژوهش سراهای دانش آموزی کشور رتبه های اول تا سوم را کسب کرده بودند روز یکشنبه تجلیل شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز  در آیین تجلیل از این دانش آموزان که به صورت حضوری و در بستر شبکه شاد برگزار شدگفت: نخستین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور با هدف تقویت و تعمیق فرهنگ مطالعه، تحقیق و پژوهش فردی و گروهی و تقویت کار گروهی، در دو مرحله استانی و کشوری برگزار شد.

مهریار کرمی خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در ایجاد زمینه مشارکت وتقویت مهارت گروهی دربین دانش آموزان با استفاده از محیط های متنوع یادگیری در پژوهش سراهای دانش آموزی موثراست.

وی یادآورشد: این جشنواره در ۹ عنوان مسابقه نانو، مسابقات آزمایشگاهی، سلول‌های بنیادی، کد نویسی، نجوم، ادبیات و علوم انسانی، گیاهان دارویی، دریا و زیست فناوری برگزار شد که ۱۶ هزار و ۴۳۶ دانش آموز البرزی در آن  شرکت کردند.

کرمی بیان داشت :  ۲۵ اثر این دانش آموزان  در مرحله کشوری با کسب رتبه های اول تا سوم برتر شناخته شد.

وی  تصریح کرد: در پژوهش سراهای دانش آموزی البرز ۱۹۹ هزار و ۱۳۲ دانش آموز زیر پوشش قرارگرفته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز در این آیین گفت:  درخشش دانش آموزان این استان درعرصه های علمی، پژوهشی، فناوری، تحقیقاتی، فرهنگی، ورزشی درسطح کشوری و برون مرزی تحسین برانگیز است.

سالار قاسمی  با بیان اینکه  توانایی علمی - پژوهشی دانش آموزان موفق در این عرصه باید معرفی  شود، یادآورشد: شناساندن توانمندی دانش آموزان موجب می شود تا فرآیند پژوهش تسهیل گردد .

وی تصریح کرد: مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی البرز  بایدبرای ترویج فرهنگ پژوهش در مدارس و روحیه خودباوری دانش آموزان پژوهشگر در این استان گام های برنامه محور بردارند.

وی ادامه داد: برای گسترش دامنه پژوهش وهمکاری مدیران مراکزعلمی - تحقیقاتی لازم است با مرکزی چون دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و استاندارد تفاهم نامه های همکاری به منظوربرداشتن موانع پیش روی دانش آموزان پژوهشگر البرز که به صورت تخصصی فعالیت دارند، منعقد شود.

در این آیین از زهرا صادقیان مدیرپژوهش سرای دانش آموزی معلم ناحیه یک کرج به عنوان پژوهش سرای برتر استان البرز و با اهدا لوح و هدیه از دانش آموزان منتخب در نخستین جشنواره علمی- پژوهشی کشور تجلیل شد.

استان البرز ۴۷۳ هزاردانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha