مهلت ثبت نام میهمانی و انتقال دانشجویان تا اول اسفند

تهران-ایرنا- مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: ثبت نام میهمانی دانشجویان برای دروس عملی و آزمایشگاهی در نیم سال دوم تحصیلی تا اول اسفند 99 انجام می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه سازمان امور دانشجویان، جاماسب نوزری با بیان این که به دلیل شرایط شیوع کرونا این امکان فراهم شده است که دانشجویان دروس عملی و آزمایشگاهی را در شهر محل سکونت خود بگذرانند، افزود: ثبت نام از دانشجویان متقاضی از ۲۵ بهمن در سامانه  سجاد آغاز  شده و تا اول اسفند ادامه دارد.

وی اظهار داشت: کلاس ها در نیم سال دوم سال تحصیلی جاری به صورت مجازی برگزار می شود ولی با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از شهرهای قرمز و نارنجی بلامانع است.

 مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: تشکیل این کلاس ها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و اسکان فقط یک دانشجو در هر اتاق خوابگاه از شرایط ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا است.

نوزری به ابلاغ ضوابط جدید به دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: در راستای کاهش تردد و تسهیل در امر گذراندن واحدهای عملی و آزمایشگاهی دانشجویان در محل سکونت، دانشجویان مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته می توانند نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه سجاد اقدام کنند.

وی افزود: طبق زمان بندی اعلام شده، دانشگاه های مبدا از دوم لغایت هشتم اسفندماه فرصت دارند نسبت به بررسی درخواست ها اقدام و از نهم لغایت ۱۴ اسفند ماه نیز دانشگاه های مقصد درخواست های موافقت شده توسط دانشگاه مبدا را بررسی می کنند.

 مدیرکل دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشجویان می توانند با کد پیگیری دریافت شده از سامانه سجاد نتیجه درخواست خود را از طریق این سامانه پیگیری کنند بنابراین از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و سازمان با توجه به شرایط موجود و تاکید مقامات بهداشتی بر کاستن تجمع و رفت و آمدها، خودداری کنند.

نوزری یادآور شد: دانشجویان متقاضی ثبت نام در طرح میهمانی دروس عملی می توانند با مراجعه به آدرس https://portal.saorg.ir  اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =