گیلان وزنه ای سنگین در ورزش کشور است

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: گیلان با داشتن قهرمانان بنام و شایسته، وزنه ای سنگین و از قطب های برتر ورزش در کشور بشمار می رود.

سید محمدشروین اسبقیان روز یکشنبه در مجمع انتخابات ریاست هیات ورزش های جانبازان و معلولین گیلان در رشت اظهار داشت: این استان از دیرباز در ورزش فعالیت دارد و پرورنده قهرمانان ارزنده ای همچون مرحوم محمود نامجو بوده که افتخارات بسیار ارزشمندی را در سطوح ملی و جهانی کسب کرده اند.

وی افزود: در بخش ورزش های جانبازان و معلولین نیز این خطه ورزشکاران بسیار خوبی در رشته های مختلف به خصوص وزنه برداری دارد و همواره یکی از قطب های برتر این رشته محسوب می شود و هم اینک نیز تعدادی از ورزشکاران گیلانی در اردوهای ورزشی جانبازان و معلولین حضور دارد.

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: هم اینک نیز با همه محدودیت ها به دلیل شیوع کرونا، انتخابات ریاست این هیات در گیلان به نحو شایسته ای انجام شد و رئیس جدید این هیات با اکثریت آراء انتخاب شد.

  سرپرست معاونت ورزشی اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در حاشیه انتخابات ریاست هیات ورزش های جانبازان و معلولین گیلان اظهار داشت: هیچ مرز و تفاوتی بین جانبازان و معلولین وجود ندارد و نیز با افراد عادی وجود ندارد.

فاضل بازیار افزود: یکی از اهداف مهم ما افزایش ورزش همگانی در بین قشر جانباز و معلول است و تمامی افراد جانباز و معلول باید برای حضور در ورزش همگانی حمایت شوند تا بیش از پیش ورزش را در بین این قشر از جامعه گسترش  دهیم.

وی بیان کرد: اداره ورزش و جوانان نیز تمای سعی و تلاش خود را بکار خواهد بست تا تعداد  بیشتری جذب این هیات شوند.

 وی ادامه داد : برای اولین بار یک مجموعه ورزشی در اختیار هیات ورزش های کم بینایان و نابینایان گیلان قرار گرفت و هم اینک نیز تمام سعی ما این است که یک مجموعه ورزشی در اختیار هیات ورزش های جانبازان و معلولین این استان قرار دهیم.

انتخاب رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولین گیلان روز یکشنبه در مجموعه ورزشی ۶ هزارنفره شهدای رشت برگزار شد که در نهایت حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان با کسب ۱۱ رای از ۱۴ رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این هیات منصوب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =